Voleybol Plus

Hükmen yenilgiden, dünya şampiyonluğuna!

İşitme Engelli Milli Takımına uzun zamandır emek veren Osman Çarkçı, dünya şampiyonluğunun ardından duygularını paylaştı.

“Dünya şampiyonluğunu çok istedik”

“Çok mutluyum” diyen Çarkçı sözlerine şöyle devam etti: “İşitme Engelliler Voleybol teknik direktörü olarak, bir hayalim, bir hedefim vardı. Çünkü erkeklerde Avrupa, Dünya, Olimpiyat şampiyonu olduk. Fakat bütün hedefim bu sefer kadınlarımız ve başımızın tacı eşlerimiz, annelerimiz içindi. Bütün kadınlarımız için bu dünya şampiyonluğunu çok istedik ve başardık.”

“Çalışma,, çamışma… çalışma”

Şampiyonluk için çok çalıştıklarını kaydeden Çarkçı, “Çok çalışma, çalışma, çalışma… Sonuç başarı başka bir özeti yok. Tüm antrenör arkadaşlarım ve tüm ekip inandık, yapabiliriz dedik. İtalya’yı ev sahibi ülke olarak çok yendik bir daha yenebiliriz dedik. Oya hoca ve tüm teknik ekip olarak yenebiliriz dedik ve yendik. Başarı böyle bir şey” diye konuştu.

Pandemi nedeniyle hükmen yenilgi

Çarkçı pandemi nedeniyle zorlandıklarını da kaydederek şunları söyledi: “Turnuva aslında kötü başladı, iyi bitti. Pandemi nedeniyle uçaktaki bir yolcudan dolayı 8 sporcu, 2 antrenör karantinaya alındık. Bu süreçte kız takımımız maça çıkamadı ve hükmen mağlup sayıldık. Ben antrenör olarak maça çıkamadım. Bu durum bizi üzdü fakat işler hep iyiye gitmeliydi ve gitti. Bizi en çok zorlayan ekip İtalya ev sahibi ülkeydi. Bir açılış maçında 3-2 yendik. Finalde tekrar İtalya ekibiyle karşılaştık. Final maçında da yendik. Yani zoru başardık.”

İlgili Haberler

Eczacıbaşı Yaz Röportajları’nda ilk konuk Beyza Arıcı

admin

Ebru Türkileri sporcu keşfinde

admin

Fenerbahçe Opet’te bir pozitif vaka daha

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası