Voleybol Plus

Hazal Ubeyli: Çan ilçesine şampiyonluk hediye edeceğiz

Kale 1957 Spor kulübünün tecrübeli oyuncusu Hazal Ubeyli uzun lig maratonunu değerlendirdi.

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Liginde başarıdan başarıya koşan Kale 1957 Spor Kulübünün tecrübeli oyuncusu Hazal Ubeyli takımında ikinci şampiyonluğu yaşamaya çok yakın. Ubeyli geçen sezon yaşanan şampiyonluğun ardından, bu sezonda şampiyonluğa sadece bir adım kaldığını ifade ederken, kulüp olarak bunu hak ettiklerini ifade etti.

KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ?
HAZAL UBEYLİ: Merhaba ben Hazal Ubeyli 26 yaşındayım Mersin’liyim üniversiteyi Çanakkale’de okudum ve Beden Eğitimi öğretmenliği mezunuyum.

VOLEYBOLA NASIL BAŞLADINIZ?
HAZAL UBEYLİ: Voleybola kuzenim sayesinde başladım oda voleybolcuydu…Voleybola adım atıp bir yerlere gelmemde büyük emeği vardır.

OYNADIĞINIZ KULÜPLER?
HAZAL UBEYLİ: Emlak TOKİ, UPS, Beşiktaş, Çanakkale Belediyespor, Yeşil Bayramiç spor, Salihli Belediyespor, Antalya Kepezspor, Alaşehir Belediyespor, Kale 1957 Spor Kulüpleri’nde forma giydim.

KALE 1957 SPOR KULÜBÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
HAZAL UBEYLİ: Benim için bir şanstı sanırım, çünkü iki sene üst üste yaşadığım başarıları unutamam… kulüp şartlarımız belki de sayılı kulüplerin sağladığı şartları sağladı bize… kaldığımız yerden tutunda yediğimiz yemeklere kadar hiç sıkıntı yaşamadık. Bu da ekstra motive ediciydi bizim için.

KULÜP YÖNETMİNİN SİZLERE YAKLAŞIMI NASILDI?
HAZAL UBEYLİ: Kulüp yönetimimiz her zaman bize bir aile olduğumuzu hissettirdi ve her konuda ellerinden geldiğince yanımızda oldular ve desteklerini esirgemediler.

NORMAL SEZON NASIL GEÇTİ?
HAZAL UBEYLİ: Normal sezon bizim için zorlu ve yorucuydu başarılı olmak için şampiyonluk yolunda çok çalıştık. Ama her zaman inancımız tamdı.

NORMAL SEZONDA EN ZORLANDIĞINIZ KARŞILAŞMA?
HAZAL UBEYLİ: İkinci devre oynadığımız Sarıyer karşılaşması diyebilirim.

PLAY-OFF YARI FİNAL GRUBU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
HAZAL UBEYLİ: Biz çok inanarak gittik play-off’lara yarı finali de yenilgisiz tamamlamak istiyorduk. Son maçımız olan Kuzeyboru karşılaşmasını da 3-2 alarak yarı final hedefimizi tamamladık ve maçta geriden gelip seyircisiz oynadığımız halde çok güzel bir performans sergiledik.

ÇAN İLÇESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ?
HAZAL UBEYLİ: Çan ilçesi küçük ama yaşanılası bir yer. Ben iki sene boyunca hiçbir sıkıntı çekmeden yaşadım.

TAKIM İÇERİSİNDEKİ ARKADAŞLIK NASILDI?
HAZAL UBEYLİ: Biz ilk günden itibaren hedefi olan bir takım olduk. Dediğim gibi çok çalıştık ve bunun yanı sıra takım içerisindeki huzuru hiçbir zaman kaybetmedik.

İLÇEDE ZAMANINIZ NASIL GEÇİYOR SİZE İLGİ NASIL?
HAZAL UBEYLİ: Zamanımı genelde tesisimizde takım arkadaşlarımla geçirmeyi tercih ettim. Bize gösterilen ilgi o kadar güzeldi ki hiç beklemediğiniz şekilde Çan halkı bizleri izlemeye gelen herkes bize verdikleri desteği ve bizi ne kadar sevdiklerini her zaman hissettirdiler.

PLAY-OFF FİNAL GRUBU OYNAYACAKSINIZ DÜŞÜNCELERİNİZ?
HAZAL UBEYLİ: Biz yine final grubunu da tamamlayıp sezonu yine şampiyonlukla bitirmek istiyoruz hedefimiz bu yolda gitmek. Ve inanıyorum ki bunu da başaracağız hep birlikte.

VOLEYBOL KARİYER PLANINIZ VE HAYALİNİZ NEDİR?
HAZAL UBEYLİ: Tabi ki her sporcu gibi sevdiğim meslekte ilerlemek, herhangi bir sakatlık yaşamadan mesleğimi gidebileceğim en son noktaya kadar götürmek. Hayalim her zaman işimde başarılı olmaktır ve ben Kale 1957 Spor Kulübü’nde iki senedir şampiyonluk yaşayarak hayallerimi gerçekleştirdiğimi düşünüyorum.

İlgili Haberler

Salihli Bld. Maltepe önünde

admin

Tofaş, Konya’dan 3 puanla dönüyor

admin

Halis Özlütürk: Her şartta son ana kadar mücadele edeceğiz

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası