Voleybol Plus

Halkbank altyapılarda hedef büyüttü

Ankara’nın voleybol markası Halkbank altyapılarda da hedef büyüttü. Mavi- beyazlı kulüp, 2016’da kızlarda kazandırdığı Okullar Dünya Şampiyonluğu payesine önümüzdeki yıl erkeklerde de ulaşmak için kolları sıvadı. Bünyesinde, altyapı sporcusu olarak yetiştirdiği birçok erkek ve kız milli voleybolcu barındıran Halkbank’ın bu yetenekleri eğitim gördükleri okulların takımlarını da coşturuyor.

Halkbank Bayan Takım Sorumlusu Esen Gürbüzsel yaptığı değerlendirmede, altyapılarıyla gurur duyduklarını ve yatırımların artarak süreceğini söyledi. Eğitim ve okul hayatının birlikte ve başarıyla sürdürüleceğini Halkbank çatısı altında en iyi şekilde kanıtladığının altını çizen Gürbüzsel şunları söyledi:

“Bu sezon kızlar ortaokul ve liselerde takımlarını Ankara şampiyonlu yaptı, liselerde Ankara dördüncülüğü getirdi. Erkek altyapımızdan yetişen sporculardan meydana gelen okul takımı Liseler A kategorisinde Ankara üçüncüsü, B kategorisinde şampiyon oldu. Öncelikle bu çocuklarımızı ve kulüp antrenörlerimizi kutluyorum. Halkbank bir voleybol fabrikası gibi üretiyor ve her yanı besliyor. Amacımız bu başarıyı sürdürülebilir hale getirmek. Türk sporuna iyi ve şampiyon karakterli voleybolclar armağan etmeye devam edeceğiz”

‘HEDEF BÜYÜTTÜK’

Önümüzdeki yıl okullarda dünya şampiyonasının yapılacağını anımsatan Gürbüzsel, “Geçtiğimiz Halkbank altyapısından büyük emeklerle yetiştirdiğimiz voleybolcular bir okulumuzu dünya şampiyonluğuna taşımışlardı. Halkbank olarak bu sene kız ve erkek sporcularımızı bir kolejde toplayıp ikisinin birden dünya şampiyonluğu onuruna erişmelerini sağlamak istiyoruz. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” diyerek sözlerini bitirdi.

İlgili Haberler

Mega Spor Kız Takımı Türkiye finaline gidiyor

admin

Bölgesel Lig maçları Arhavi’de başladı

admin

Minik erkeklerde şampiyon Yamanlar Koleji

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası