Voleybol Plus

Genç voleybol eğitmeninin çığlığı ses getirdi, 1.5 yıldır taciz eden erkek gözaltına alındı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve İzmir’deki bir üniversitenin 2. sınıfında öğrenim gören voleybol eğitmeni Tuğçe Çelik (21) yaklaşık iki yıldır sosyal medyadan ve sözlü cinsel saldırısına uğradığı 46 yaşındaki N.Ş.’nin dün akşam çıkarıldığı mahkemede tutuklanmasının ardından bugün avukatı Azat Öztürk ile basın açıklaması yaparak yaşanan süreci anlattı. Çelik’in basın açıklamasına Muğla Barosu avukatlarından Yasemin Aydoğar da destek verdi.

TUTUKLANAN N.Ş.’NİN CORONAYA YAKALANDIĞI TESPİT EDİLDİ

Av. Azat Öztürk dün akşam tutuklanarak cezaevine gönderilmeden önce Muğla Devlet Hastanesi’ne sağlık raporu alınmak için götürülen N.Ş.’nin corona virüsüne yakalandığının saptandığını açıkladı.

Öztürk, şunları söyledi:

* Tutuklanan şahsa yapılan testlerin sonucu pozitif çıktı, bu nedenle cezaevine gönderilmedi hastanede güvenlikli bölgede karantinaya alındı.

* Tedavisi bittikten sonra cezaevine sevk edilecek. Ardından bu süreçte Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderilerek orada bir hafta müşahede altında tutulup akli melekelerinin yerinde olup olmadığına karar verilecek.

* Müvekkilim kadınlar adına örnek bir cesaret ve davranış göstererek her şeyi kamuoyu ile paylaşma cesaretini gösterdi.

‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ BU NEDENLE ÖNEMLİ’

Av. Öztürk, “Kadına şiddet eğitim koşullarına göre değil devletin politikalarına ilişkin teminat gerektirir. Bugün Tuğçe’nin cesaretine bağlı olan ve kamuoyunda infial yaratan olayda kamuoyu teminat olmuştur. Teminatı yaratması gereken adalettir. Kadına şiddetin önlenmesine dair yasanın teminatı İstanbul Sözleşmesi’dir” diye konuştu.

‘KADINLAR KORKMASINLAR KONUŞSUNLAR ARTIK SUSMAMA ZAMANI’

Yaşadıklarını bazen gergin bazen elleri titreyerek anlatan Çelik şunları söyledi:

* Bu şahıs beni ilk gördüğünde gelip evlenme teklifi etmişti. Seninle evleneceğim seni başkasına yar etmem demişti, şok olmuştum. Bunu babama da söylemiş. Sadece beni çocukluğunda görmüştü. Çünkü ben eğitimimi İzmir’de sürdürüyorum.

* Ardından sosyal medyadan tacizlerini sürdürdü hayatımı kabusa çevirdi. Bulunduğum sitenin önüne gelip bağırıp çağırıyor, kendisine engel olmaya çalışan vatandaşları da silahla tehdit ediyordu. Herkes korkmaya başlamıştı. Doğal olarak ben de korkuyordum. Ama artık korkunun ecele faydası olmadığını gördüm.

* Kadınlarımız kızlarımız korkmasınlar konuşsunlar bu tip insanlarla hep birlikte mücadele etmemiz deşifre etmemiz gerek şimdi güçlü olma zamanı.

‘TUĞÇE’Yİ KURTARDIK SANMIŞTIK DEMELERİNİ İSTEMİYORUM’

Çelik “Bu şahıs uzun hapis cezası almadı belki de almayacak, sonuçta müebbet değil ama hapisten çıktıktan sonra yine karşıma gelecek. Tehlikesi devam edebilir. Mutlaka takip edilmeli, aksi takdirde herkes ‘Tuğçe’yi kurtardık sanmıştık’ diyebilir. Bunun olmaması için güvence istiyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Akif Üstündağ: Türkiye’nin gururuyuz

admin

Eczacıbaşı Dynavit’ten, Adams’a teşekkür

admin

Eyüp Eroğlu: Tokat, Anadolu’da voleybolun ocağı gibidir

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası