Voleybol Plus

Gabi Brezilya basınına transferini değerlendirdi

Brezilya’nın milli smaçörü Gabi Guimaraes,Vakıfbank’a transferi hakkında ülkesi basınına konuştu. 25 yaşındaki oyuncu 8 yıllık profesyonel kariyerinin ardından ilk kez yurdışında forma giyecek.

“Yurtdışında oynamak voleybola başladığım ilk zamanlardan beri aklımdaydı. Rio’da ve Minas’ta çok önemli tecrübeler edindim. Fakat artık daha büyük hayaller kurmamın zamanının geldiğini düşünüyorum. Burada elde ettiğim her şey için çok mutlu ve minnetarım ama artık yeni bir rüyayı gerçekleştirme zamanı.”

“Geçtiğimiz sezon dört şampiyonluk kazanan;bir altını ise yeni takımı Vakıfbank’a karşı kaybeden Gabi Avrupa voleybolu hakkında şunları söyledi. “Brezilya Ligi dünyanın en iyi liglerinden biri olmasına rağmen Avrupa takımlarının gücünü Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda hisssetmemek mümkün değil. Bizim ligimizden daha çok yabancı oyuncu barındırıyor. Bu sadece dünyanın en iyi takımlarıyla mücadele etmek anlamına gelmiyor aynı zamanda dünya çapında oyuncularla aynı kulüp çatısı altında forma giyme imkanı da sunuyor. Vakıfbank büyük bir takım ve yurtdışındaki ilk sezonum için çok heyecanlıyım. Bu yeni okuldaki yeni koçumla daha çok büyüyeceğimi ve gelişeceğimi düşünüyorum.

“Şimdilerde sadece milli takıma odaklıyım. Bu sezon için de uğrunda çok çalıştığımız önemli hedeflerimiz var. İlk olarak da Milletler Ligi’nde mücadele edeceğiz. Yeni arkadaşlarımızla birlikte kendimize bir kimlik yaratmaya çalışıyoruz. Ze Roberto’nun bana güvenip verdiği sorumluluk için mutluyum. Kariyerime yeni başarılar ekleme hedefim var. Kendime stres yaratmadan turnuva-turnuva düşünerek ilerlemeyi düşünüyorum. Tüm yaz sezonu bittikten sonra kendimi Vakıfbank’a adayacağım. Umarım her şey yolunda gider.”

 

İlgili Haberler

Neriman Özsoy: Hayallerime laf edenleri susturdum

admin

Mehmet Akif Üstündağ’dan başarı reçetesi

admin

Osman Kürkçü: Deaflympics organizasyonundan memnun olmayan ülke yok

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası