Voleybol Plus

Fulden Ural: Transfer süreci…

Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı’ndan Ankara temsilcisi Karayolları’na transfer olan Fulden Ural, Ömer Faruk Acun’un sunduğu Karantina Voleybol programının konuğu oldu. Başarılı smaçör, transfer sürecinden yaşadığı zorluklara ve karantina sürecine kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Ankara temsilcisi Karayolları’nın tecrübeli smaçörü Fulden Ural, Karantina Voleybol programının konuğu oldu. Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı’ndan ayrılma sürecinden karantina günlerine kadar pek çok konuda samimi açıklamlarda bulundu. İşte Fulden Ural’ın öne çıkan açıklamaları:

KARANTİNA GÜNLERİN NASIL GEÇİYOR?

”Uyku saatlerim ne yazık ki kaydı ve öğlene doğru uyanıyorum. Ailemle birlikte uzun ve keyifli bir kahvaltı ve kahve kısmı oluyor. Sonra kendi antrenman programımı uyguluyorum ve aileme de sağlıklı kalabilmeleri için egzersizler yaptırıyorum hatta babam da 4 kilo verdi. Yemekleri de ben hazırlıyorum ve bu arada ekmek yapmayı öğrendim. Mutfakta vakit geçirmekten keyif alıyorum.”

TRANSFER SÜRECİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUN?

”Beşiktaş’ın sporcusu olmaktan ötürü son derece mutluydum ve bunu bir ayrıcalık olarak görüyorum. Bir aile ortamımız vardı, devamında yaşanan bazı yönetimden kaynaklanan hatalar nedeniyle ayrılık yaşadık ve ben de kulüpten ayrılmak zorunda kaldım. ”

LİGLERİN AKIBETİ HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUN?

”Açıkçası ligin yeniden başlayabileceğini düşünmüyorum fakat böyle bir şey gerçekleşirse en azından bir aya ihtiyacımız var. Özellikle top antrenmanları ve dayanıklılık konusunda toparlanmak için en azından bir aya ihtiyacımız var. Ligdeki takım sayısının artmasının pozitif sonuçları olacağını düşünüyorum. Tabi ki burada bütçelerin de önemi var. Uygun koşullar sağlanırsa takım sayısının artmasının rekabeti ve ilgiyi de artıracağını tahmin ediyorum.”

KİTAP, DİZİ VE FİLM ÖNEREBİLİR MİSİN?

Kitap olarak “Mutlu Olmak İsteyen Adam” eserini önerebilirim. Mutsuzluğa çare olabilir. Film olarak de klasik olsa bile Esaretin Bedeli’ni söyleyebilirim. Dizi olarak ise How to Get Away with Murder olabilir. Çok beğenerek izliyorum onu.

HOBİLERİN NELER?

”Hobinin dışında eğitimim için YÖKDİL sınavına hazırlanıyorum ve mutfağı çok seviyorum. Özellikle arkadaşlarımla konuşurken dolma yapmak bana çok zor geliyor. Belki onu yapmayı deneyeceğim. Kuru dolma ve biber dolması yapma hedeflerim var.”

BİZİM İÇİN NASIL BİR ÜTOPYA KURARSIN?

”Corona virüsten oluşan bir topla yer çekimsiz ortamda voleybol oynamak istiyorum. Topun zemine temas etmesi daha güç olacağı için bütün gücümü o topa uygulamak istiyorum. Bizi bu hale getiren virüsten bu şekilde bir rövanş almak istiyorum. Ayrıca top zemine değdiğinde de virüsün yok olmasını diliyorum. Çünkü top oynamayı çok özledim.”

”Son olarak da bugünlerde bizim için mücadele eden sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve halk olarak da onlara olabildiğince yardımcı olabilmeyi diliyorum.”

İlgili Haberler

Demet Akalın’a cevap: Guidetti Türk gibi

admin

Fenerbahçe’de ayrılık

admin

Nilay Özdemir: Voleyboldaki başarı gurur verici

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası