Voleybol Plus

FIVB’nin Kazakistan’daki antrenör ve oyuncu klinikleri devam ediyor

FIVB ve Kazakistan Voleybol Federasyonunun birlikte düzenlediği ve FIVB’nin gelişen ülke Federasyonlarına teknik destek programı çerçevesindeki Coach ve Sporcu klinikleri başarıyla devam ediyor.

Uluslararası Coach ve FIVB Antrenör Eğitmeni Nejat Sanck’ın verdiği pratik ve teorik çalışmalarda, Kazakistan Milli takımı eski kaptanı, Olimpik sporcu ve Coach Yelena Pavlova; Sancak’a yardımcılık yapıyor.

Son olarak Kazakistan’ın Hazar denizi kıyısındaki son yıllarda uluslararası petrol şirketlerinin büyük ilgi gösterdiği ve büyük ekonomik ve sosyal gelişme içerisindeki Atyrau kentindeki, 04-09 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Coach ve Sporcu Kliniğine 35 Coach ve 40 ın üzerinde sporcu katılırken; kliniğin kapanış seremonisinde bir konuşma yapan Atyrau Kulübü’nün genel menajeri Buhar Nursultanov; kliniğin çok faydalı geçtiğini belirterek; KVF ve FIVB’ye teşekkür etti ve bu tarz eğitimlerin şehirlerinde ilk defa düzenlendiğini ve devamını görmek istediklerini ifade etti.

Atyrau Kulübü teknik direktörü Victor Sidelnikov ise; şehirdeki çalışma imkanlarının ; mevcut potansiyele yetmediğini ifade ederek; Kazakistan Spor Bakanlığının; şehrin gelişmesine paralel olarak yeni spor tesisleri kazandırmasının gerekliliğinden bahsetti.

İlgili Haberler

Geçmiş olsun Işık Menküer

admin

TVF, 19 Mayıs’ı kutladı

admin

Alper Erdoğuş ile Sigorta Shop’un yolları ayrıldı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası