Voleybol Plus

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Aydın Etabı sona erdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Aydın Etabı, bugün (20 Mayıs 2018,Pazar) bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Sefa Urlu – Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, üçüncülük karşılaşmasında Rusya’dan Ruslan Bykanov – Maksim Hudyakov ikilisine 21-23 ve 14-21‘lik setlerle 2-0 mağlup oldu ve turnuvayı 4. sırada tamamladı. Rusya’dan Ruslan Bykanov – Maksim Hudyakov ikilisi ise; bronz madalyanın sahibi oldular.

Erkekler final mücadelesinde ise; Sırbistan’dan Stefan Basta – Lazar Kolaric ikilisi, İran’dan Rahman Raoufi – Abolhamed Mirzaali ikilisini 21-16, 23-25 ve 14-16‘lük setlerle 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Bayanlar kategorisinde ise; üçüncülük mücadelesinde İsveç’ten Kristina Thurin – Susanna Thurin ikilisi, vatandaşları Tadva Yoken – Sigrid Simonsson ikilisini 18-21, 26-24 ve 15-11‘lik setlerle 2-1 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Final mücadelesinde de Küba’dan Mailen Deliz Tamayo – Leila Consuelo Martinez Ortega ikilisi, Rusya’dan Daria Mastikova – Ksenia Dabizha ikilisini 21-18 ve 21-16‘lık setlerle 2-0 mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.
2018 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Aydın Etabı’nda bugün (20 Mayıs 2018, Pazar), oynanan final karşılaşmalarından sonra yapılan törenle, kupa, madalya ve ödüller sahiplerini buldu.

Bayanlar kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan İsveç’ten Thurin, K./Thurin, S. ikilisine madalya ve ödül çeklerini Nona Sport Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Şenyurt verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Rusya’dan Dabizha/Mastikova ikilisini kupa, madalyaları ve ödül çeklerini; Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Evrim Karakoz’dan aldılar.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Küba’dan Leila/Maylen ikilisine kupa, madalya ve çeklerini TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Erkekler kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Rusya’dan Bykanov/Hudyakov ikilisine ise kupalarını FIVB/CEV Teknik Delegesi Herwin Brillmans, madalyaları ve ödül çeklerini; Kahyaoğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kahyaoğlu verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan İran’dan Raoufi/Mirzaali ikilisine madalya, kupa ve ödül çeklerini; Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Evrim Karakoz verdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Sırbistan’dan Basta/Kolaric ikilisine ise; madalya, kupaları ve ödül çeklerini; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Ayrıca; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delegesi Herwin Brillemans ile bu harika organizasyona ev sahipliği yapan ve bu harika organizasyonun Aydın’a gelmesini ve organizasyonun başarıyla gerçekleşmesini sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu adına Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz’a şükran plaketi takdim etti.

İlgili Haberler

Aslan’dan kolay galibiyet

admin

Ziraat Bankası liderliğini sürdürdü

admin

8. haftanın açılışı Tokat Bld. Plevne’den

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası