Voleybol Plus

FIVB, 2020 için Yeni Dünya Sıralama Sistemini Tanıtacak

Voleybol, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) yönetim kurulunun teklifinin onaylanmasının ardından heyecan verici yeni bir Dünya Sıralaması sistemini benimseyecek.

Yeni sistem; puanlar, performanslar ve rakip gücünün katkıda bulunduğu puan tabanlı bir yaklaşım benimser.

Yeni Dünya Sıralaması sistemi, 1 Şubat 2020’den itibaren uygulanacak ve 1 Ocak 2019’dan itibaren tüm sonuçları dikkate alınacak. Bununla birlikte, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları gruplaması için, 31 Ocak’taki sıralamalara göre mevcut Dünya Sıralaması uygulanacaktır.

Sistem, sürekli olarak her turnuvanın ardından sonuçları ve performansları yansıtacak şekilde güncellenecek.

Yeni Dünya Sıralaması, aşağıdaki organizasyonların sonuçlarını dikkate alacak:

• Olimpiyat Oyunları ve Elemeleri
• Dünya Şampiyonası ve Elemeleri
• VNL (Voleybol Milletler Ligi)
• Challenger Kupası
• Dünya Kupası
• Kıta Şampiyonaları ve Elemeleri

Algoritma, her iki takımın sonuçlarına ve geçmiş maç verilerine dayanarak maçın altı sonucunun olasılıklarını da hesaplar. (3-0, 3-1, 3-2, 2-3, 1-3 veya 0-3)

Maçın sonucu, daha önceden hesaplanan beklenen sonuçlarla karşılaştırılır. Eğer takım aşırı performans gösterir ve beklentileri aşarsa, takım dünya sıralaması puanlarını alır. Eğer takım aşırı performans gösteremez ve beklentileri aşamazsa, dünya sıralaması puanlarını alamaz. Gerçek maç sonucu, en çok beklenen sonuca ne kadar yakın olursa, Dünya Sıralaması puanlarının sayısı o düzeyde pozitif veya negatif olacaktır. Bu nedenle, gerçek maç sonucu ile tahmin edilen sonuç ne kadar yakın olursa, dünya sıralaması puanları kazanma şansı artacak veya azalacaktır. Eğer hiçbir takım maç kazanamazsa, dünya sıralaması puanlarını kaybetmez ancak etkin olmayan takımlar, her yıl sonunda dünya sıralamasından çıkarılıncaya kadar puan kaybetmeye devam ederler.

İlgili Haberler

ABD’de yılın gelişme kaydeden oyuncusu Rachael Adams

admin

Louisa Lippmann Schwerin’de

admin

Ferhat Akbaş’lı CSM Bükreş, Neamt’ı da devirdi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası