Voleybol Plus

Filenin Sultanları, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni’nde onurlandırıldı

Yeditepe Women in Business Kulübü tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni’nde Filenin Sultanları ödüle layık görüldü. Online olarak düzenlenen ödül törenine A Milli Kadın Voleybol sporcuları Eda Erdem Dündar ile Meliha İsmailoğlu katıldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem, Filenin Sultanları adına yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yaz bizler için çok keyifli geçti, hayallerimizin ötesinde bir ilgi alaka gördük. Unutamayacağımız bir yaz olarak tarihe geçti ama önümüzdeki milli takım döneminde çok daha iyilerini yapmak için mücadele vereceğiz. Çok güzel turnuvalarımız var.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de Filenin Sultanları olarak ödül aldığımız için mutluyuz. 8 Mart çok önemli bir tarih, emekçi kadınların sesi olabilmek için hep bir ağızdan yüksek sesle kadınların uğradığı haksızlıklara, maruz kaldıkları ayrımcılıklara dikkat çekmek için birleştiğimiz bir gün. Umuyorum ki bu konuyu hayatın tamamına yayabilir; 365 gün gündemde tutabiliriz ki bu ayrımcılık, uğradığımız haksızlıklar son bulur ve kadınların daha özgür olduğu; ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmadığı yarınları inşa edebilmek için mücadelemizi devam ettirebiliriz. Böylesi bir günde sizin gibi ülkenin aydınlık yüzleri olan üniversiteli gençlerden ödül adlığımız için çok mutluyuz. Tüm takım arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ediyor ve sizi sevgiyle selamlıyoruz.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem’in ardından söz alan Meliha İsmailoğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“A Milli Kadın Voleybol Takımı olarak Türkiye’yi temsil etmekten çok gurur duyuyoruz ve bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz.”

İlgili Haberler

Manisa voleybolu sevdi

admin

Filenin Sultanları, Cumhuriyet Kadınları Özel Ödülü’nün sahibi oldu

admin

TVF’den ‘Özel’ maç

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası