Voleybol Plus

Filenin Efeleri, 2021 CEV EuroVolley Elemeleri Maçlarını Üsküp’te Oynayacak

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), dünya genelinde ve ülkemizde de görülen koronavirüs pandemisi sebebiyle, Ocak ayında düzenlenecek 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri’nde bazı değişikliklere gidildiğini açıkladı.

CEV’den yapılan açıklamaya göre; C Grubu ilk ayak karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak Danimarka’nın organizasyondan çekilmesi üzerine, her iki turnuvanın da 11-16 Ocak 2021 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde Üsküp’te organize edileceği belirtildi.

Avrupa ülke sıralamasına göre belirlenen grup aşamasında Millilerimiz, C Grubu’nda Kuzey Makedonya ve Bosna Hersek ile mücadele edecek. Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ndeki tüm karşılaşmalarını ise Üsküp’teki Boris Trajkovski Spor Salonu’nda oynayacak.

Millilerimizin C Grubu’ndaki maç programı ise şu şekilde:

12 Ocak 2021
TSİ 20.00 Bosna Hersek-Türkiye

13 Ocak 2021
TSİ 20.00 Türkiye-Kuzey Makedonya

15 Ocak 2021
TSİ 20.00 Türkiye-Bosna Hersek

16 Ocak 2021
TSİ 20.00 Kuzey Makedonya-Türkiye

Statü
İki ayrı turnuva şeklinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ile en iyi 5 grup ikincisi, 2021 yılında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.

İlgili Haberler

U17 Bayan Milliler çalışmalarını sürdürüyor

admin

Özkan Mutlugil: Rio’ya gidemediğimiz için çok üzgünüz

admin

Hande Baladın: Şansımızı iyi kullanıp, olimpiyatlara katılmak istiyoruz

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası