Voleybol Plus

Festival Voleybol devam ediyor

Fuar İzmir’in B holünde 26 bin 500 metrekarelik alanda kurulan 8 sahada “Festival Voleybol” adıyla gerçekleştirilen Altyapı Türkiye Şampiyonaları yıldızlar kategorisiyle devam ediyor.

Toplam 370 takım ve yaklaşık 4 bin 500 voleybolcunun katıldığı “Festival Voleybol”da genç erkeklerde finalde Fenerbahçe’yi mağlup eden Galatasaray, genç kızlarda ise Karşıyaka’yı saf dışı bırakan Eczacıbaşı birinciliğe ulaştı.

Veteranlar Şampiyonası’nda ise kadınlar +31 yaş kategorisinde İzmir Boğaları, +37 yaşta ise Karayolları birinciliğe ulaştı. Erkekler +35 yaş kategorisinde Bursa Uludağ, +45 yaşta Büyükdere Aqua Marin, +50 yaşta Ege 1980 ve +55 yaş kategorisinde ise İzmir Kartalları ilk sırada yer aldı.

Devam eden yıldızlar müsabakalarının ardından “Festival Voleybol” 17-24 Haziran’daki küçükler ve 26 Haziran-3 Temmuz’da minikler müsabakalarıyla tamamlanacak.

Şampiyona süresince sporcu ve antrenörlere yönelik dopingle mücadele, temel teknik eğitim, hareket eğitimi, voleybol oyun kuralları, mini voleybol oyun kuralları, kondisyon ve beslenme konulu seminerler de düzenleniyor.

Antrenman yapan sporcularla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Festival Voleybol”a Fuar İzmir’de ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “İlk kez dev bir voleybol arenasına çevirdiğimiz Fuar İzmir, gelecek yıllarda da bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapabilir” diye konuştu.

İlgili Haberler

Ağrı’da Yıldızlar İl Birinciliği yapıldı

admin

Halkbanklı yıldızlar 6. bitirdi

admin

Finike Gençlik finalde

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası