Voleybol Plus

Ferhat Akbaş’tan bir haftalık mucizevi ders

CSM Bükreş’in başantrenörü ve Japonya Kadın Milli Takımı’nın yardımcı antrenörü Ferhat Akbaş, Japonya’nın en büyük kanallarından NHK için Japonya çocuklara voleybol kursu verdi. Bugüne kadar kendi dallarının en iyi isimlerini konuk eden Miracle Lesson (Mucizevi Ders) programının daha önceki konukları arasında eski NBA oyuncusu Muggsy Bogues, rugbi oyuncusu Eddie Jones gibi isimler yer alıyor.

Ferhat Akbaş, Japonya’nın en büyük televizyon kanallarından NHK’nın konuğu olarak bir hafta boyunca Japon çocuklara voleybol dersi verdi. Akbaş, Miracle Lesson isimli belgesel niteliği taşıyan program için gittiği Japonya’da çocuklara bir haftada mucizevi bir değişim yaşatmaya çalıştı.

Programın formatı gereği çocukları gelecek hayatları için cesaretlendirmek ve onlara başka bir bakış açısı vermek için Ferhat Akbaş, bir hafta boyunca çocuklarla birlikte oldu. Ferhat Akbaş, çocukların evlerini ziyaret etmekten, antrenman yaptırmaya ya da çocukların resmi maçlarında onların başında sahaya çıkmaya kadar birçok alanda çocuklarla beraber vakit geçirdi.

NBA oyuncusu Muggsy Bogues, rugbi oyuncusu Eddie Jones gibi dallarının en iyilerinin konuk olduğu Miracle Lesson’ın Ferhat Akbaşlı bölümü Mart ayında Japonya’da yayınlanacak.

Bir haftalık eğitimin ardından konuşan Ferhat Akbaş, “Böyle bir formatın parçası olmak benim için çok özeldi. Yaklaşık bir yıllık hazırlığın sonunda Aralık ayı içerisinde çekimlerimizi gerçekleştirdik. Başka bir kültürde yer alan çocukların hayata hazırlanmasına yardımcı olmak çok değerliydi. Sporun ne kadar evrensel olduğunu ve sınırları ortadan kaldırdığına bir kez daha şahit oldum. Hayatımda yaşadığım en önemli tecrübelerden biriydi” dedi.

İlgili Haberler

Filenin Sultanları’nın Yeltsin Kupası kadrosu belli oldu

admin

VakıfBank’a kapanışta Bursa şoku

admin

Üstünsalih: Sezona ve yeni başarılara hazırız

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası