Voleybol Plus

Ferhat Akbaş’lı mucizevi derse büyük ilgi

CSM Bükreş’in başantrenörü Ferhat Akbaş, Japonya’nın en büyük kanallarından NHK için Japon çocuklara voleybol kursu verdi. Bugüne kadar kendi dallarının en iyi isimlerini konuk eden Miracle Lesson (Mucizevi Ders) programının daha önceki konukları arasında eski NBA oyuncusu Muggsy Bogues, rugbi oyuncusu Eddie Jones gibi isimler yer alıyor. 13 Mart günü Japonya NHK kanalında
yayınlanan program büyük ilgi ile izlendi.

Ferhat Akbaş, Japonya’nın en büyük televizyon kanallarından NHK’nın konuğu olarak bir hafta boyunca Japon çocuklara voleybol dersi verdi. 13 Mart günü NHK kanalında yayınlanan programda Akbaş, Miracle Lesson isimli belgesel niteliği taşıyan program için gittiği Japonya’da çocuklara bir haftada mucizevi bir değişim yaşatmaya çalıştı.

Programın formatı gereği çocukları gelecek hayatları için cesaretlendirmek ve onlara başka bir bakış açısı vermek için Ferhat Akbaş, bir hafta boyunca çocuklarla birlikte oldu. Ferhat Akbaş, çocukların evlerini ziyaret etmekten, antrenman yaptırmaya ya da çocukların resmi maçlarında onların başında sahaya çıkmaya kadar birçok alanda çocuklarla beraber vakit geçirdi.

Programın yayınlanmasının ardından konuşan Ferhat Akbaş, “Böyle bir formatın parçası olmak benim için çok özeldi. Yaklaşık bir yıllık hazırlığın sonunda Aralık ayı içerisinde çekimlerimizi gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde de program Japonya’da yayınlandı. Çok güzel geri dönüşler aldım. Gençlerin eğitiminin bir parçası olmak mutluluk vericiydi. Ayrıca başka bir kültürdeki çocuklarla birlikte olmak ve onları eğitmek bir kez daha gösterdi ki söz konusu spor olunca sınırlar ortadan kalkıyor” dedi.

İlgili Haberler

THY’den covid-19 açıklaması

admin

AstraZeneca 2. oldu

admin

Filenin Efeleri basınla buluştu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası