Voleybol Plus

Fenerbahçe’nin yeni forma sponsoru Barilla

Dünyanın lider makarna üreticilerinden Barilla, Türk sporunun yurt içi ve yurtdışındaki en önemli temsilcilerinden Fenerbahçe Voleybol Kadın Takımı’nın 2 yıllık forma sponsoru oldu. İmza töreni Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kosif, Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Fenerbahçe Voleybol Kadın Takımı Antrenörü Marcello Abbondanza, takım kaptanı Eda Erdem Dündar ile yıldız oyuncularından Yeon Koung Kim ve Polen Uslupehlivan’ın katılımı ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kosif anlaşmanın kendilerine güç katacağını belirterek; “Tüm branşlarda haftayı galibiyetle kapadık. Bugün ise önemli bir birliktelik için toplandık. Uluslararası gıda devi Barilla ve Fenerbahçe olarak 2 senelik anlaşmaya imza atıyoruz. İleriki dönemlerde bu birlikteliği daha da büyüterek pekiştireceğimizi düşünüyorum. Başta Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa ve tüm Barilla yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda yüz yılı aşan tarihleriyle iki kıymetli markayı bir araya getirmenin heyecanını dile getiren, iş birliğinin uzun soluklu olmasını istediklerini belirten Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, “Barilla olarak tüm dünyada spora ve sporcuya önemli destekler veriyoruz. Dünyanın lider makarna üreticisi olarak sporcu, spor tutkunları, sağlıklı yaşayan ve gün boyu aktivitesi yüksek bireyler için en iyi besini geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sporda ve formda kalmada başarı sadece iyi bir antrenman veya fiziksel özelliklerle değil, doğru ve dengeli beslenmeye de bağlı. Barilla makarnaları ile sporcularımızın günlük enerji gereksinimlerini en lezzetli ve keyifli şekilde karşılayıp, doğru beslenme sarmalını tamamlamaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Barilla’nın ürettiği ürünlerle spor alanında da en çok tercih edilen marka olduğunu kaydeden Karababa sözlerini şöyle sürdürdü:

“Spor ve sporcu ile yan yana bir şirket olarak Fenerbahçe Voleybol Kadın Takımı ile bugün gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden farklı bir mutluluk duyuyoruz. Sporun sosyal yaşamdaki büyük öneminin yanı sıra, sağlıklı yaşamın beslenme ile birlikte vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu biliyoruz. Çocukluktan itibaren kadın, erkek tüm bireylerin spor yapmasını teşvik etmek hedeflerimizin başında geliyor. Bu doğrultuda, tüm amatör sporların altyapılardan itibaren desteklenmesi gereğine inanıyoruz. Çeşitlilik ve kapsayıcılık politikamız doğrultusunda ise kadınların toplumsal konumu ve rolüne dair pozitif ayrımcılık prensibini uygulayan bir şirketiz. Bu çerçevede, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Kadın Voleybol Takımı ile birlikte tüm bu mesajları topluma aktarabileceğimize inandığımız için bu sponsorluğu büyük bir heyecanla yaşama geçirmeye uğraştık. Her iki kuruma ve markaya önemli değerler katacağına ve katkı sağlayacağına inandığım bu işbirliğinin hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum. Bu birlikteliğin gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan, Sayın Başkan, Asbaşkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere tüm Fenerbahçelilere; bizleri büyük bir içtenlikle aralarına kabul eden Abbondanza ve ekibine teşekkür ederim.”

Lider markaları buluşturan işbirliğine ilişkin Fenerbahçe Voleybol Kadın Takımı Antrenörü Marcello Abbondanza, “Gerçekleşen bu işbirliği benim için farklı bir duygu. İtalya’da doğup büyüdüğüm için Barilla çok iyi bildiğim bir marka. Logosunu formamızda gördüğümde, kendimi evimde hissettim” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen işbirliğinin uzun soluklu olmasını dile getiren takım kaptanı Eda Erdem Dündar ise “Kadın Voleybol takımı olarak en başarılı branşlardan biri biziz. Güneş Bey’in konuşmasından heyecanını hissedebiliyorum. Kulübümüz ve Barilla için önümüzdeki 2 yıl en iyisini yapıp, en iyi voleybolu izleteceğiz” dedi.

Toplantıda Barilla markasını tercih ettiğini belirten Sarı Melekler’in yıldız oyuncusu Yeon Koung Kim ise “Barilla ile birlikte umarım güzel bir sezon geçiririz. Önümüzdeki 2 yıl kulübümüz ve sponsorumuz için en iyisini yapacağız” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

Giovanni Guidetti: Gerçekten çok mutluyum

admin

Haftanın programı

admin

Derbide ilk raunt Fenerbahçe’nin

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası