Voleybol Plus

Federasyon seçim tarihleri belli oldu

2016 Rio Olimpiyatları’nın sona ermesiyle, olimpiyat oyunlarının bitiminden sonra en geç 3 ay içinde olağan genel kurul yapma zorunluluğu bulunan federasyonlardan 40’ında seçim takvimi belirlendi.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, olimpiyat oyunlarının bitiminden sonra en geç 3 ay içinde olağan genel kurul yapma zorunluluğu bulunan federasyonlardan 40’ında seçim takvimi belirlendi.

Olimpik spor dallarında ilgili olimpiyat oyunlarının bitiminden itibaren üç ay içerisinde yapılacak olağan genel kurullarda, aynı zamanda başkanlık seçimi de yapılacak ve üyelerin en az yüzde 15’inin yazılı teklifini alanlar, başkanlığa aday olabilecek.

Başkan adaylarında, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve en az lise mezunu olmak, kesinleşmiş sigorta veya vergi borcu olmamak, Tahkim Kurulu, Genel Müdürlük ceza kurulları veya spor federasyonlarının ceza veya disiplin kurullarınca son beş yıl içerisinde bir defada üç ay veya toplam altı ay hak mahrumiyeti cezası almamış olmak, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ile casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı, haksız mal edinme, şike ve teşvik primi suçlarından hükümlü bulunmamak” şartları aranacak.

Olimpik branşların yanı sıra paralimpik branşlardan Görme Engelliler Spor Federasyonu da seçim tarihini belirlerken, Buz Hokeyi Federasyonunda ise olağan mali genel kurul tarihi belli oldu.

21 Kasım Pazartesi: Voleybol Federasyonu

İlgili Haberler

Taraftarlar sordu: Eda, Twitter’dan Yanıtladı !

admin

Ulusal Aday Hakem 1.Grup Kursu Ankara’da Başladı

admin

Halkbank’ın genç yıldızı hayallerini gerçekleştiriyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası