Voleybol Plus

Fabrika Voleybol Okulu Amasya’da geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

Türkiye Voleybol Federasyonunun resmi okulu Fabrika Voleybol Okulu bir buçuk yıldır Amasya’da geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor.

22 Haziran Spor Salonunda Cumartesi ve Pazar günleri haftada iki gün olmak üzere 6-16 yaş arası çocuklara Federasyonun antrenörleri Hüseyin Davut, Bilal Gümüş, Tuğba Geçin ve Mehmet Tansever tarafından voleybol eğitimi veriliyor.

Fabrika Voleybol okulunun eğitim anlayışı ve yaklaşımı çocukların beceri ve motorik özelliklerini geliştirerek yeteneklerini ortaya çıkartmak, eğlenerek spor yapmalarını sağlamak. Fabrik voleybol aynı zamanda çeşitli kademelerdeki okulların okul sporları faaliyetlerine sporcuları antrene ederek destek olmayı hedefliyor.

Amaç çocuklara sporu sevdirmek

Federasyon antrenörü Hüseyin Davut, 2013’te Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından kurulan Fabrika Voleybol Okulu’nun 6-16 yaş arasındaki tüm çocukları voleybolla tanıştırmayı ve ülkedeki lisanslı sporcu sayısını artırmayı hedeflediğini söyledi.

Fabrika voleybolun temel amacı çocukları sporla tanıştırmak, voleybolu sevdirmek ve voleybol alt yapısı oluşturmak, yetenekli sporcuları milli takıma kazandırmak olduğunu ifade eden Federasyon antrenörü Hüseyin Davut, antrenmanlar cumartesi ve pazar günleri yaş gruplarına göre yapılıyor.
Kısa bir süre önce eğitimlere başladık. İleri ki dönemlerde milli takıma kazandırabileceğimizi düşündüğümüz yetenekli çocuklarımız var. Çocuklarımızı velilerin de uygun görmesi halinde lisanslıyoruz. Amacımız çocukların spor yapması, sporu sevdirmek ve çocukları bilgisayardan, telefondan, tabletten uzaklaştırmak, burada sosyal bir çevre oluşturmak. Çocukların burada neşe içinde 1,5 saat geçirmelerini sağlamak. Kayıt yaptırmak isteyen tüm velilerimiz, federasyonun sayfasından ilgili bilgilere ulaşabilirler.” diye konuştu.

İlgili Haberler

TVF Spor Lisesi, Türkiye Şampiyonu Oldu

admin

Kayseri OSB Teknik Koleji Atletik yarı finalde

admin

Genç Erkekler’de finalin adı belli oldu: Beşiktaş-Ziraat Bankası

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası