Voleybol Plus

Erkekler EuroVolley 2019’da rakiplerimiz belli oluyor

12-29 Eylül 2019 tarihlerinde ilk kez dört ülkenin katılımıyla (Belçika, Fransa, Hollanda, Slovenya) ortaklaşa düzenlenecek 2019 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Erkek Milli Takımımızın, grup aşamasındaki rakipleri, 16 Ocak 2019, Çarşamba günü, Türkiye saati ile 20.30’da, Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşecek kura çekiminde belli olacak.

Polonya’nın evsahipliğinde düzenlenen 2017 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda elde ettiği derece ile 2019 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’na doğrudan katılma hakkı kazanan A Erkek Milli Takımımızın kura çekimindeki muhtemel rakipleri şu şekilde:

CEV EUROVOLLEY 2019 ERKEKLER – KATILACAK ÜLKELER
AvusturyaKaradağ
BelçikaPolonya
BelarusPortekiz
BulgaristainRomanya
Çek CumhuriyetiRusya
EstonyaSırbistan
MakedonyaSlovakya
FinlandiyaSlovenya
Fransaİspanya
AlmanyaHollanda
YunanistanTürkiye
İtalyaUkrayna

*** Kura çekiminde; organizatör ülkelerden Fransa A Grubu, Belçika B Grubu, Slovenya C Grubu ve Hollanda otomatik olarak D Grubu’nda yer alacaktır. Geriye kalan 20 takım ise 4’erli olmak 5 torbaya ayrılacaktır.

2019 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası kura çekiminde torbalar şu şekilde:

1.TORBA2.TORBA3.TORBA4.TORBA5.TORBA
RusyaBulgaristanTürkiyeİspanyaBelarus
SırbistanAlmanyaEstonyaUkraynaKaradağ
PolonyaÇek CumhuriyetiSlovakyaYunanistanRomanya
İtalyaFinlandiyaPortekizMakedonyaAvusturya

*** Kurallar gereği, 2017 CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nı ilk sırada tamamlayan Rusya ve Almanya aynı grupta yer almayacaktır.

2019 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası grup kuralarının çekimi 16 Ocak 2019, Çarşamba günü, Türkiye saati 20.30’dan itibaren eurovolley.tv ve Avrupa Voleybol Federasyonu (CEV)’nun Facebook sayfası’ndan canlı olarak yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

Arkas-Galatasaray eşleşmenin maç programı belli oldu

admin

Eda: Şampiyonlar Ligi’ne iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz

admin

Arkas, çeyrek final için sahada

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası