Voleybol Plus

Erdoğan Teziç’i kaybettik

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi, voleybolda Galatasaray ve Türk Milli Takımı’nın unutulmaz kaptanı, Galatasaray camiasının önemli isimlerinden Prof. Dr. Erdoğan Teziç’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Teziç’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm voleybol camiasına başsağlığı diliyoruz.

BİLGİ | Erdoğan Teziç Kimdir?

1936 yılında İstanbul’da doğan Erdoğan Teziç; Galatasaray’ın ve milli takımın voleybol takımı kaptanlığını yaptı. Galatasaray Lisesi’nde öğrenim gören Erdoğan Teziç, 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Fransa’da Anayasa Hukuku ve Siyaset Bilimi üzerine lisansüstü eğitim yaptı. 1961 Anayasasını hazırlayan ekipte yer aldı.

Galatasaray Lisesi müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı,Galatasaray Üniversitesi rektör yardımcılığı ve rektörlüğü görevlerinde bulundu.

2003’te Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına atandı. 2004’te Türkiye Cumhuriyeti Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi. Eylül 2004’te de Fransa Cumhuriyeti tarafından Büyük Şövalye rütbesine layık görülmesine rağmen Fransa Ulusal Meclisi’nin Ermeni Soykırımı İnkar Yasası’nı kabul etmesinden dolayı iade etti. 9 Aralık 2007 tarihinde ise YÖK Başkanlığı görevinden emekli oldu.

İlgili Haberler

Meryem Boz: Bizim hedeflerimiz her zaman yüksek

admin

Nalan Ural, Beşiktaş Şube Danışmanı oldu

admin

TVF’den 19 Mayıs için kutlama mesajı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası