Voleybol Plus

Erdal Önder’in ismi ölümsüzleşti

Türk Voleybolu’nun en önemli isimlerinden Erdal Önder’in adı Bergama Belediyesi Spor Salonu’na törenle verildi.Bu yılın başlarında yaşamını kaybeden, 217 kez Milli Takım formasını giyen, 11 yıl Türkiye’de, 1 yıl ise Avrupa’da en iyi oyuncu unvanlarını kazanan Bergamalı Erdal Önder’in ismi, Bergama Belediyesi tarafından düzenlenen törenle ölümsüzleştirildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen törene Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ev sahipliği yaptı. Törene, Başkan Gönenç’in yanı sıra Erdal Önder’in eşi Ülkü Önder, kızı Pınar Yılmaz, Bergama Kaymakamı Osman Canatan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Mustafa Ekşi, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, TVF İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Arkas Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Özden, oyuncu ve teknik direktör arkadaşları katıldılar.

Tören sırasında yapılan konuşmalarda söz alan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Bugün voleybol camiasından çok değerli insanlar var aramızda. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum burada oldukları için. Şüphesiz buradaki herkese Erdal Önder ismi çok şey ifade ediyor. Ama bizim için bir başka anlamı daha var. Çünkü bizim hemşerimiz. Onun ismini spora ilgi duyan herkes bilir. Tabii ki kentlere kimliğini veren şeyler sadece tarihi, geçmişi, anıtsal yapıları değil, bazen de o kentin yetiştirdiği değerli insanlar, insan hazineleridir. Erdal Önder’de bunlardan biri” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Mustafa Ekşi ise konuşmasında, “Sevgili Erdal Önder çok değerli bir sporcu ve spor adamıydı. Bugün çok anlamlı bir gün. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi bir günde bu açılışı gerçekleştiren sayın Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç ve bu kararı oy birliğiyle alan Belediye Meclis Üyeleri’ne TVF adına çok teşekkür ediyorum. Türk voleybol tarihinin önemli isimlerine değer verilmesi federasyon olarak bizim için de çok önemli. Bergama’nın tam anlamıyla bir spor ilçesi olmuş olduğunu görmüş olmak bizleri çok mutlu etti. Bizim arzumuzda Bergama’nın voleybolda da çok başarılı bir ilçe olması. Umut ediyorum ki bu salonda buna çok katkı yapacak” dedi.

Erdal Önder’in kızı Pınar Yılmaz ise konuşmasında, “Bugün bizler için çok anlamlı bir gün. Başta Bergama Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç olmak üzere emeği geçen herkese ve oy birliği ile karar alan belediye meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan babamın takım arkadaşlarına ve federasyon temsilcilerine teşekkür ediyorum. Umuyorum ki bu salonda da babam gibi sadece spora gönül vermiş ve hayatı spor olan sporcular yetişir” dedi.

Takım arkadaşı Kemal Kırklar ise duygularını şöyle ifade etti, “Voleybola sayılamayacak kadar katkısı olan bir arkadaşımız. Miili takımın uzun yıllar pasörlüğünü yaptı. Böyle önemli bir sporcunun isminin ölümsüzleşmesi gurur verici.”

Yapılan konuşmaların ardından Erdal Önder adına düzenlenen anı köşesinin açılışı yapıldı. Ardından Bergama Belediyespor Kız Voleybol Takımı ile Rota Koleji Kız Voleybol takımları bir karşılaşma yaptı. Karşılaşmanın açılış düdüğünü Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Mustafa Ekşi gerçekleştirdi.

Erdal Önder, Erkek Voleybol Milli Takımımız ile toplam 217 kez milli olmuş, 100 kez kaptanlık yapmış, Türkiye Bayan Voleybol Milli Takım Teknik Direktörlüğü ve Koçluk görevlerinde bulunmuş, başta Galatasaray ve Göztepe olmak üzere birçok kulüpte oyunculuk, koçluk ve menajerlik alanlarında hizmet vermiş, Türk voleybolunun gelişmesine büyük katkısı bulunmuştu. 11 yıl Türkiye’de, 1 yıl da Batı Avrupa’da En iyi Oyuncu unvanlarını kazanan, 15 yıl milli takımda sürekli olarak müsabakalara çıkan Erdal Önder Türk Voleybolunda unutulmaz izler bıraktı.

İlgili Haberler

Ulusal Aday Hakem 1.Grup Kursu Ankara’da Başladı

admin

Nikola Meljanac: Fenerbahçe’nin harika bir tarihe sahip büyük bir spor ailesi olduğunu biliyorum

admin

THY’deki pozitif vakalar nedeniyle Karayolları maçı ertelendi

admin

Yorum Gönder

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasına katılıyorsunuz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası