Voleybol Plus

Erasmus+ Sport4Rules Projesi Çalıştayı düzenlendi

Erasmus+ Programı – Spor İş birliği Ortaklıkları kapsamında EACEA (Education Audiovisual and Culture Executive Agency/Eğitim Görsel İşitsel ve Kültür İcra Ajansı) tarafından desteklenen ve toplamda 8 ülkeden Türkiye Voleybol Federasyonu dahil 9 ortak kurumun iş birliğinde yürütülen, merkezi “Sport4Rules” spor projesi olan etkinlik düzenlendi. Kırk kişinin katıldığı “Eğiticilerin Eğitimi” isimli çoklu spor etkinliği 12 Nisan Salı günü Konya’da yapıldı.

Etkinlik kapsamında TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Genel Sekreteri Meral Taşpınar eğitmenlere; projeyle ilgili okullarda, öğrencilere yönelik uygulayacakları etkinlikler hakkında eğitim verdi.

Etkinliğe; Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Bilal Yavaş, MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar, Voleybol İl Temsilcisi Mustafa Tarman, Spor Organizasyonları & Uluslararası Faaliyetler Yetkilisi Gizem Şara Altürk ve Fabrika Voleybol Koordinatörü Fuat Fırat katıldı.

Projenin ortakları arasında yapılacak ikinci uluslararası proje toplantısı, 19-20 Nisan 2022 tarihleri arasında Bosna-Hersek’in Saraybosna şehrinde düzenlenecek.

Sport4Rules Projesi Hakkında

Sport4Rules projesinin temel amacı; şiddet karşıtlığını vurgulayarak hakemin önemini ortaya çıkarmak ve genel anlamda sporda şiddete karşı bir farkındalık yaratmaktır.

Proje kapsamında; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri hedef alınarak hakem eğitimi ve spor eğitimini birleştiren bir eğitim programı yürütülecektir. Proje ortağı ülkelerdeki okullarda hakem rolünün önemi çocuklara aşılanarak sporun taşıdığı tüm pozitif değerlerin bir arada sunulması hedeflenecektir. Sporda adil oyun ruhu, şiddet karşıtlığı ve kurallara saygı gibi kavramlar çocuklara benimsetilmeye çalışılacaktır. Öğrencilere hakem ve oyuncu rolleri atanarak öğretmenlere bu rolleri desteklemeleri için çeşitli eğitim materyalleri sağlanacak ve genç hakemlerin, gönüllülerin, özellikle de kadınların katılımı ile okullarda hedeflere yönelik faaliyetler yürütülecektir.

İlgili Haberler

Nilüfer Bld. Sporlu oyuncular Meme Kanserine Farkındalık Ayı’nda kadın hekimlerle dostluk maçı yaptı:

admin

Kazakistan’da engelliler sporla sosyalleşiyor

admin

5. Uluslararası Boğaziçi Turnuvası başladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası