Voleybol Plus

Eda Erdem: Her sporcunun hayali Fenerbahçe’de oynamaktır

Türk voleybol tarihinin ve Fenerbahçe Opet’in en büyük yıldızlarından Eda Erdem Dündar, SÖZCÜ Gazetesi’ni Dereağzı Tesisleri’nde konuk etti ve çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdem, “Beşiktaş’ın kaptanıyken de bunu söylüyordum ve sarı-lacivertli formanın hayalini kuruyordum. Bu kulüpte kelimelerin yetersiz kaldığı 11 sezon geçirdim. İnşallah voleybol kariyerimi de burada noktalarım” dedi.

Voleybola Beşiktaş altyapısında başlayıp, kaptanlığa kadar yükselen başarılı sporcu, o yıllarda bile sarı-lacivertli formanın hayalini kurduğunu açık yüreklilikle ifade ederek çok çarpıcı bir yorumda bulundu: “Beşiktaş’ta oynarken de bunu söylüyordum. Her sporcunun hayali Fenerbahçe’de oynamaktır. Ben de bunu gerçekleştirdim. Çubuklu formayla 11 muhteşem sezon geride kaldı. Umarım voleybolu da Fenerbahçe’de bırakırım.”

AYRICALIKLIYIZ

Türkiye’de sporun sadece futboldan ibaret olmadığını da ifade eden Eda Erdem, “Türkiye’de sporun sadece futbol olmadığı insanlara anlatmamız gerekiyor. Avrupa’da dünyada diğer kulüpler tüm branşlara yatırım yapıyor. Bizde sağlıklı nesiller yetiştirmek için tüm branşlara yatırım yapmamız lazım. Kadın voleybol takımı olarak kadınların neler başarabileceğini tüm dünyaya gösteriyoruz. Sponsorlukların önemi çok büyük, OPET bize katıldı bu sene. Sponsorların yardımıyla voleybolun tanınırlığını artırıyoruz. Keşke tüm kulüpler yatırım yapsa ama bunu tek yapan Fenerbahçe ve bu da bizi diğerlerinden ayrıcalıklı kılıyor.” diye konuştu.

3 TEMMUZ EN ÇOK BİZİ ETKİLEDİ

“Fenerbahçe Opet olarak ligi domine edip Türk voleybolunu dünyada biz tanıtıyorduk. Tam o dönem 3 Temmuz’u yaşadık. Bütün amatör branşları ama en çok da voleybolu derinden etkiledi. Başkanımız Aziz Yıldırım cezaevindeyken biz Şampiyonlar Ligi’ni kazandık. Biz bu işi para kazanmak için değil bu formayı sevdiğimiz için yaptık. O kupayı kazandıktan sonra Çağlayan’da mahkemeye gittik. Başkanımıza kupayı verdiğimizde ağlamamak için kendimizi zor tuttuk. O kupanın tarifi yok.”

İlgili Haberler

Guidetti: Söyleşilerin her anından zevk aldım

admin

Milli Takıma Galatasaray damgası

admin

Galatasaray karara itiraz etti: Karşıyız

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası