Voleybol Plus

Doğuş Üniversitesi şampiyon

Türkiye Üniversiteler Voleybol Erkekler 2. Lig Şampiyonası Doğuş Üniversitesi’nin şampiyonluğu ile sona erdi. Altınbaş Üniversitesi ikinci olurken, Işık Üniversitesi üçüncü ve Yıldız Teknik Üniversitesi de dördüncü sırada yer aldı. İlk iki sırayı alan şampiyon Doğuş Üniversitesi ve ikinci sırada yer alan Altınbaş Üniversitesi Birinci Lige terfi etti. Önümüzdeki yıl bu iki Üniversite Birinci Lig’de Süper Lige terfi için mücadele edecekler.

İki grup halinde oynanan şampiyonada Doğuş Üniversitesi A Grubu’nda Türk Alman Üniversitesi’ni 3-0, Doğuş Üniversitesi’ni 3-2, Maltepe Üniversitesi’ni 3-1, Okan Üniversitesi’ni 3-2 mağlup ederken Medipol Üniversitesi’ne 3-2 mağlup oldu. Grubu ikinci sırada tamamladı. B Grup birincisi Yıldız Teknik Üniversitesi ile yarı finalde karşılaştı. Yarı Final birincisi Yıldız Teknik Üniversitesi’ni 3-1 mağlup etti. Finale yükseldi. Diğer yarı final galibi Altınbaş Üniversitesi’ni finalde 3-0 mağlup ederek şampiyon olma mutluluğunu yaşadı.

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ DE 2. OLDU

Yarı Finalin diğer karşılaşmasında Altınbaş Üniversitesine 3-0 mağlup olan Işık Üniversitesi ile Doğuş Üniversitesine 3-1 mağlup olan Yıldız Üniversitesi 3.’lük için karşılaştı. Işık Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi’ni 3-0 mağlup etti. Üçüncü olma başarısını gösterdi. Yıldız Teknik Üniversitesi de dördüncü sırada yer aldı.

İkinci Ligi grubunu şampiyon olarak tamamlayan Doğuş Üniversitesi Teknik Direktörü Barış Sümen,” İkinci Ligi şampiyon olarak birinci lige çıkma başarısını gösterdik. Önümüzdeki yıl birinci ligde de aynı başarıyı gösterip Koçfes Süper Lige yükselmek için mücadele edeceğiz. Başta okul yöneticilerimiz olmak üzere sporcularıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Ataman Güneyligil’in yardımcısı Gençer Yarkın oldu

admin

Kar voleybolunda 1 gümüş, 1 bronz kazandık

admin

Guidetti: Söyleşilerin her anından zevk aldım

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası