Voleybol Plus

Doğuş Üniversitesi galibiyetle başladı

Üniversite Sporları Federasyonu’nun Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlediği Voleybol Bayanlar ÜNİLİG Süper Lige Yükselme Şampiyonası bugün yapılan karşılaşmalarla başladı. İstanbul Doğuş Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı ilk maçında Ankara Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 ( 25- 20, 25-19, 25-20) mağlup edip şampiyonaya galibiyetle başladı. Diğer karşılaşmalarda alınan sonuçlar şöyle:

A Grubu’nda: Üsküdar Üniversitesi- Ondokuzmayıs Üniversitesi: 3-1
B Grubu’nda: Erciyes Üniversitesi- Koç Üniversitesi: 3-0

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ:-ANKARA ÜNİVERSİTESİ: 3-0
SALON: Afyon Lisesi
HAKEMLER: Cevat Ülgen- Servet Çoban
SETLER: 25-20, 25-19, 25-20
SÜRE: 64 Dk. (20’, 23’, 21’)
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: İrem Ayvaz, Cansu Ceylan, Meltem Büyükkaynak, Ece Öztürk, Nihal Kocakara, Melike Topçu, Ece Eke, Özlem Tuğrul, Cansu Özbek, Öykü İsmetoğulları, Azragül Gül, Damla Aksu (L), Ceren Yılmaz (L),
ANTRENÖR: Barış Sümen
ANKARA ÜNİVERSİTESİ: Aybüke Yazıcı, Nergiz Kazan, Aysun Aygör, Gözde Keskin, Gülbahar Alkış, İrem Gür Gürsoy, Sultan Koca, Serenay Alpay, Janset Alpay, Rabia Bayramoğlu, Buket Etlioğlu (L), Ceren Şimşek (L)
ANTRENÖR: Ekrem Çakoloğlu

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ MAÇI SET VERMEDEN KAZANDI!

Hedefini Süper Lige çıkmak olarak belirleyen İstanbul Doğuş Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı ilk maçında Ankara Üniversitesi’ni 3-0 mağlup etmenin büyük sevincini yaşadı. Maça iyi başlayan Doğuş Üniversitesi smaçör Nihal ve pasör çaprazı Cansu’nun sayıları ile skoru 7-4 lehine çevirdi. Ankara Üniversitesi 7-7’de beraberliği sağladıysa da Doğuş Üniversitesietkili servis ve smaçlarıyla skoru 12-9’a taşıdı. Sonraki sürelerde de takım halinde çıkarttığı başarılı oyunuyla sayı farkını 4’e çıkarttı. Skoru da 22-18 yaptı. Seti de 25-20 kazandı.

DOĞUŞ’UN SULTANLARI 2. SETTE DE ZORLANMADI!

İlk seti kazanmanın morali ile sahaya çıkan Doğuş’un Sultanları ikinci sete hatalarla başlayınca, Ankara Üniversitesi skoru 6-3 lehine çevirdi. Skor 7-7’de beraberliği sağlayan Doğuş, libero Damla ve Ceren’in iyi manşetleri ve pasör Özlem’in yerinde paslarıyla smaçör Melike’nin smaçları ve orta oyuncu Ece ve Öykü’nün yerinde bloklarıyla skoru 20-16’ya taşıdı. Sayı farkını 6’ya çıkartan Doğuş’un Sultanları seti de 25- 19 alıp set skorunda da 2-0 öne geçti.

İKİ SET ALAN DOĞUŞ 3. SETİ DE ALIP MAÇI KAZANMASINI BİLDİ!

İlk 2 seti alıp rahatlayan Doğuş karşısında toparlanan Ankara Üniversitesi iyi manşetler alıp etkili servis ve smaçlarıyla maçta dengeyi sağladı. 5-5 ve 14-14 beraberlik sonrası Doğuş’un Sultanları takım halinde başarılı oyunuyla maça ağırlığını koydu. Azragül, Nihal ve Meltem’in takımlarına kazandırdıkları sayılarla skoru da 20-17 lehine çevirdi. Bu seti de 25-20 alan Doğuş Üniversitesi maçı da 3-0 kazanmasını bildi.

ANTRENÖR BARIŞ SÜMEN: “HEDEFİMİZ SÜPER LİGE ÇIKMAK”

Hedeflerinin Süper Lige çıkmak olduğunu belirten Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Geçen yıl İkinci Lig’de şampiyon olup Birinci Lige çıktık. Bu yıl da 1 Lig’de Grup birincisi olduk. Süper Lige Yükselme Şampiyonasına katılma hakkını elde ettik. B Grubu’nda Koç, Erciyes, Özyeğin ve Ankara Üniversitesi ile karşılaşacağız. İlk maçımızda Ankara Üniversitesini 3-0 mağlup ettik. Diğer maçlarımızı da kazanıp Süper Lige çıkmak “ şeklinde konuştu.

B GRUBU MAÇ PROGRAMI:
10.05 2022 SALI:
14:00 Özyeğin Üniversitesi- Erciyes Üniversitesi
16: 00 Doğuş Üniversitesi- Koç Üniversitesi
11.05.2022 ÇARŞMBA.
11:30 Ankara Üniversitesi- Koç Üniversitesi
13:30 Doğuş Üniversitesi- Özyeğin Üniversitesi
12.05.2022 PERŞEMBE:
14:00 Doğuş Üniversitesi- Erciyes Üniversitesi
16:00 Özyeğin Üniversitesi-Ankara üniversitesi
13.05 2022 CUMA.
14:00 Ankara Üniversitesi- Erciyes Üniversitesi
16:00 Koç Üniversitesi- Özyeğin Üniversitesi

İlgili Haberler

VakıfBank’tan Saraybosna Voleybol Okulu’na üst düzey ziyaret

admin

Bursa’da kansere karşı pembe file

admin

Filenin Sultanları, söyleşide voleybol severlerle buluştu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası