Voleybol Plus

Diyarbakır’da ‘Köyde kal spor yap’ projesi hayata geçirildi

Diyarbakır’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ‘Köyde Kal Spor Yap’ projesi kapsamında, kırsal köylerde yaşayan çocukların sporla tanışması için, köylerdeki çocuklarla bir araya gelip onlara malzeme desteğinde bulunuyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Diyarbakır Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğinde ‘Köyde Kal Spor Yap’ projesi kapsamında pandemi sürecinde çocukları spor ile tanıştırmak amacıyla gerekli sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralarına uyularak, Silvan ilçesine bağlı Dolapdere köyünde projenin tanıtımı yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları ve Diyarbakır Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri, proje kapsamında, Bağlar İlçesi Kırkkoyun köyüne bağlı Naldöken mezrasında çocukların rahat bir şekilde voleybol oynaması için, köylüler tarafından imece usulü voleybol sahası yapıldı.

Yetkililer, proje kapsamında çocuklara forma, tişört, voleybol filesi ve voleybol topu hediye ederken; ilk kez plaj voleybolu sahasına kavuşan çocuklar büyük sevinç yaşadı.

İlgili Haberler

Dopingle Mücadele Eğitimi Seminerleri’nin ilki sona erdi

admin

Eczacıbaşı’ndan son 10 yılın en güzel 10 fotoğrafı

admin

Oturarak Voleybol Milli Takımı Avrupa sınavına hazır

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası