Voleybol Plus

Çadır kentte kurulan sahada milli takıma hazırlanıyor

Hassa’da evleri ağır hasar alan 13 yaşındaki Ayşe Erdoğan, voleybolda ortaokul öğrencileri arasında en iyi sporcu seçildi. Hayali Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nda oynamak olan Erdoğan, her gün en az 3 saat antrenman yapıyor.

Hatay’ın Hassa ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki Ayşe Erdoğan ve ailesinin evi Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ağır hasar aldı. Erdoğan, ailesiyle birlikte asrın felaketinin ardından Hassa’da kurulan çadır kente yerleşti.

Hatsaş A.Ş. Ortaokulu son sınıf öğrencisi olan Ayşe yaklaşık 6 ay önce ortaokul öğrencileri arasında en iyi sporcu seçildi. Erdoğan, takımı ile birlikte yarışmalara hazırlanmaya başladı. Erdoğan, “Arkadaşlarımdan görerek başladım. Kısa bir sürede de en iyi sporcu seçildim. Smaçörüm, takımımla birlikte yarışmalara hazırlanıyorduk. Okullar arası yarışmalara gidecektik ama deprem oldu. Biz umudumuzu kaybetmiyoruz, eski günlerimize döneceğiz ve biz yarışmalara katılarak derece yapacağız” dedi.

İlgili Haberler

Ekrem İmamoğlu, İBB’li oyuncularla buluştu

admin

 Eczacıbaşı Geleceğe Smaç 8. Çalıştayı Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde gerçekleşti

admin

Guidetti: Söyleşilerin her anından zevk aldım

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası