Voleybol Plus

Burutay Subaşı Vatan’a konuştu:”Biz takım olmayı başardığımız zaman herkesi yenebilecek güçteyiz.”

“Umarım her şey düzgün gider ve sezon sonunda ligde de şampiyon oluruz. Kupa Voley finalinde de bunu gösterdik.”

HALKBANK Erkek Voleybol Takımı’nın kaptanı ve milli takımımızın yıldız isimlerinden birisi Burutay Subaşı. Özellikle oyunun hem hücum tarafını hem de savunma tarafını çok iyi oynayarak, diğer sporculardan bir adım öne çıkıyor. 27 yaşındaki smaçörle Kupa Voley şampiyonluğunu, lig ve Şampiyonlar Ligi’ni konuştuk. İşte Burutay’ın söyledikleri:

“BİREYSEL olarak hiçbir maçın kazanılmayacağını Kupa Voley finalindeki Maliye Piyango mücadelesinde çok daha iyi öğrendik. Umarım herkes de bunu öğrenmiştir. Biz takım olarak bazı şeyleri daha yeni iyi yapmaya başladık. Kupa Voley’i kazandık ve bitti. Bundan sonra lig ve Şampiyonlar Ligi’nde yolumuza devam etmek için uğraşacağız. O gün için finaldeki rakibimiz Maliye Piyango’yu tebrik ediyorum, onlar da biz de gerçekten çok yorulduk. Biz takım olmayı başardığımız zaman her takımı yenebilecek güçteyiz. Kupa Voley finalinde bunu da gösterdik. Umarım her şey düzgün gider ve sezon sonunda da ligde de şampiyon oluruz.

‘%60-70’İNİZLE KAZANAMAZSINIZ’

KUPA Voley’de MVP olmayı beklemiyor değildim ama bunu çok da fazla düşünmedim açıkçası. MVP olmak büyük bir gurur, ama bireysel olarak kazandığım şeyler beni pek fazla tatmin etmiyor. Takım olarak kazandığımız, hep beraber kupayı kaldırdığımız zaman çok daha güzel oluyor. Sonuçta ben tek başıma aldığım MVP’likle tabii ki gurur duyuyorum ama takım arkadaşlarıma bunun bir faydası yok, kupanın ise herkese var.

HALA sakat oyuncularımız var. Hakkı sakat, Hernandez yeni sakatlıktan çıktı ve Kupa Voley’de çok iyi mücadele etti. Şu anda takım olarak biz, bazı şeyleri ileriye götürüyoruz. 2. yarı başladığında maçlar bu kadar kolay olmayacak. Artık her takıma karşı yüzde 100’ünüzle oynamanız gerekiyor. Artık hiçbir takımı yüzde 60-70’iniz ile yenemiyorsunuz. Öyle bir ligimiz var, gayet kaliteli. 2. yarıda her şey çok daha zor olacak. Biz de bunu bildiğimiz için takım olarak üst seviyeye çıkıyoruz.”

‘Devler Ligi’nde liderlik için her şeyi yapacağız’

“ŞAMPİYONLAR Ligi farklı bir platform. Orada her maçı çok ciddi, çok disiplinli ve çok konsantre oynamanız gerekir. Aksi taktirde puan yada puanlar alamazsınız. Biz bundan sonraki karşılaşmalarımızda bu bahsettiğim 3 ana kurala özen göstereceğiz ve gruptan 1. çıkmak için her şeyi yapacağız.”

İlgili Haberler

Alberto Giuliani: Halkbank’ta görev yapmak beni gururlandırıyor

admin

Lider Fenerbahçe tam gaz

admin

Japonya biletinin son sahibi Bulgaristan oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası