Voleybol Plus

Bu kez hakem ve gözlemciler voleybol oynayacak

Bu kez hakemler voleybol oynayacak. Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu, üye dernekleri arasında 1. Dernekler Voleybol Turnuvası düzenledi.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu (VHGF), 2017-2018 voleybol sezonunun kapanması ile birlikte, sezonun yorgunluğu atmak, Türkiye’nin çeşitli illerindeki Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Dernekleri’ni bir araya getirerek, üyelerinin sosyal anlamda da birlikteliklerini sağlamak amacıyla bir ilke daha imza atıyor.

VHGF, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun katkılarıyla 26 -27 Mayıs Tarihlerinde Ankara’da TVF Başkent ve Beştepe Voleybol Salonlarında federasyona üye Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Tekirdağ derneklerinin katılımı ile 1. Dernekler Voleybol Turnuvası düzenledi.

Dernek üyesi kadın ve erkek hakem ve gözlemcilerin karma olarak kurdukları takımlar, iki gün boyunca ilk kez düzenlenen turnuvanın ilk şampiyonu olmak için mücadele edecekler.

Organizasyonun başlayacağı 26 Mayıs Cumartesi günü Anıtkabir ziyareti ile başlayacak olan turnuvada maçlar, kazanılmış iki set üzerinden oynanacak. İkinci sette oynayacak oyuncular, ilk sette oynamamış 3 oyuncudan oluşacak.
Maçlarda altı kişilik takımda iki kadın oyucu oynamasının zorunlu olduğunu belirten VHGF Başkanı Çetin Ok, ‘ Federasyon olarak ilkleri yapmak hoşumuza gidiyor. Sezon boyunca oldukça zorlu mücadeleleri yöneten ve gözlemleyenler olarak bu kez oyuncu olarak saha içinde yer alacağız. Bu bize oyuncularla empati yapmamıza da yardımcı olacak. Aynı zamanda TVF Başkanımız ve Yönetim Kurulu’nun da iştirak edeceği Ankara Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin Geleneksel İftar Yemeği’nde yaklaşık 200 kişi ile bir araya gelecek olmanın heyecanını da yaşıyoruz. Voleybol ailesinin en önemli parçası olan hakem ve gözlemciler için yapılmayanı yapmak, hak ettikleri değeri almalarını sağlamak ve haklarını korumak adına çalışmalarımızda bizlere destek veren başta TVF Başkanımız Akif Üstündağ ile Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederiz’ diyerek görüşlerini açıkladı.

İki gün sürecek Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu 1. Dernekler Voleybol Turnuvası’nda çekilen kura sonunda gruplar ve maç programı da belli oldu. Çekilen kura sonunda oluşan gruplar ve maçların programı şöyle:

VHGF Turnuva fikstürü

İlgili Haberler

Bakan Kasapoğlu, federasyon başkanlarıyla görüştü

admin

Fenerbahçe Erkek Takımı’nda yeni sezon  öncesi rutin sağlık kontrolleri başladı

admin

CVL Kurumlararası Türkiye Şampiyonası’nda zafer Türk Telekom ‘un

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası