Voleybol Plus

Beykent ve Aydın Üniversiteleri Koç Spor Fest’te finalde

Üniversite Federasyonu ile Koç Grubu’nun Çukurova Üniversitesi’nde düzenlediği 15. Koçsporfest Üniversite Spor Oyunları Voleybol Erkekler Süper Müsabakalarında İstanbul Beykent Üniversitesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi finale yükseldi.

BEYKENT VE AYDIN ÜNİVERSİTESİ YARI FİNALİN GALİBİ OLDU!
Yarı final karşılaşmasında İstanbul Beykent Üniversitesi Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-mağlup edip finale yükseldi. Diğer yarı final karşılaşmasında da İstanbul Üniversitesi’ni 3-1 mağlup eden İstanbul Aydın Üniversitesi finale yükselen ikinci takım oldu.

İKİ İSTANBUL EKİBİ KOZLARINI PAYLAŞACAK!
Final karşılaşması yarın 13 Mayıs 2018 Pazar günü” Adana Çukurova Üniversitesi Sabancı Salonu’nda saat 16:00’da İstanbul Beykent Üniversitesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasında oynanacak. Maçı kazanan şampiyon olurken, kaybeden de ikinci olacak.

İSTANBUL İLE DUMLUPINAR ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN SAHADA!
Yarı final karşılaşmasını kaybeden İstanbul Üniversitesi ile Dumlupınar Üniversitesi üçüncülük için karşılaşacaklar. Adana Çukurova Üniversitesi Sabancı salonunda saat 10:00’da oynanacak. Maçı kazanan üçüncü, kaybeden de dördüncü sırada yer alacak.

BEYKENT- DUMLUPINAR MAÇININ HİKAYESİ

İLK SETİ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ALDI
Maça Dumlupınar Üniversitesi iyi başladı. Bir anda skoru 8-3 lehine çevirdi. Sonraki sürelerde oyuna ağırlığın koyan Beykent Üniversitesi etkili servis ve smaçlarla rakibin manşetini bozdu. Yerinde bloklarla rakibin hızını kesen Beykent 10-10’da beraberliği sağladı. Skoru da 16-13 lehine çevirdi. Seti de 6 sayılı farkla 25-19 aldı.

İKİNCİ SETİ DE KAZANAN BEYKENT ÜNİVERSİTESİ OLDU..
İlk sete kötü başlayıp seti kazanan Beykent Üniversitesi, ikinci sete hızlı başladı. Skoru da 8-4 ve 16-12 lehine çevirdi. Dumlupınar Üniversitesi 4 sayılık farkı 1’e indirdi. Skor da 21-20 olduysa da Beykent Üniversitesi Adis ve Burak’ın smaçlarıyla bu seti de 25-22 aldı. Set skorunu da 2-0 lehine çevirdi.

İLK İKİ SETİ KAZANAN BEYKENT ÜÇÜNCÜ SETİ KAYBETTİ..
İlk iki seti alıp büyük moral bulan Beykent Üniversitesi üçüncü sete hatalarla başladı. Bu hataları iyi değerlendiren Dumlupınar Üniversitesi skoru 8-5’e lehine çevirdi. Beykent Üniversitesi 3 sayılık farkı kapattı. Skor da 16-15 oldu. Sonraki sürelerde tekrar sayı farkını 3’e çıkartan Dumlupınar Üniversitesi seti de 3 sayılık farkla 25-22 aldı. Maç için de umutlandı.

4. SETİ FARKLI ALAN BEYKENT ÜNİVERSİTESİ MAÇI DA KAZANDI
İlk iki seti alıp, üçüncü seti kaybeden Beykent Üniversitesi dördüncü sete hızlı başladı. Takım halinde harika bir maç çıkartan Beykent Üniversitesi skoru da 4 sayılık farkla 8-4 lehine çevirdi. Sonraki sürelerde Adis, Gökhan, Burak ve Uğur’un etkili servis ve smaçlarıyla sayı
farkını 8’e çıkarttı. Skor da 16-8 oldu. Libero Burak çok iyi manşetler aldı. Pasör Erden aldığı pasları çok iyi değerlendirdi. Ayrıca bloktan da sayı buldu. Ayrıca Ediz ve İsmail’inde katkılarıyla takımın galip gelmesinde büyük rol oynadılar. Sayı farkını 11’e yükseltip skoru da 21-10’a taşıyan Beykent Üniversitesi bu seti de 14 sayılık farkla 25-11maçı da 3-1 kazanıp finalin yolunu tuttu. Finalde de İstanbul Aydın Üniversitesi’nin rakibi oldu.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ-DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ: 3-1
SETLER: 25-19, 25-22, 22-25- , 25-11
SÜRE: 85 dakika (23, 23, 22, 17)
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ: Uğur Güneş 8, erden Çevikel 2, Burak Güngör 16, Ediz Fırıncıoğlu 3, Adis Lagumdzija 26, Gökhan Gökgöz 10 (Burak Hazırol, İsmail Dindar, Berk Kurtcan, Kerem Acar, Mert Batut, Mücahit Altınöz)
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ: İhsan Parıltan 5, Özgür Türkmen 8, Ozan Asar 6, Koray Baytemur 9, Ayhan Tunç 17,Bünyamin Aslan 2 (Cihat Yılmaz, Ramazan Kıratlı, Burak Aktaş, Mustafa Yılmaz, Nazmi Coşkun)

İlgili Haberler

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nda Sultanlara tebrik

admin

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı sezon açılış yemeğinde buluştu

admin

Balkan Kupası’nda kazanan KV Drita

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası