Voleybol Plus

Bergama, Kardeş Şehir Olimpiyatları’nda 2. oldu

Bergamalı sporcular, Almanya’nın Böblingen kentinde düzenlenen ve dün sona eren 15’inci Kardeş Şehir Olimpiyatları’nda futbol ve voleybolda ikinci olarak oyunları mutlu noktaladı. Bergama’nın kardeş şehirleri Böblingen (Almanya), Pontoise (Fransa), Sittard-Geleen (Hollanda), Krems (Avusturya), Glenrothes (İskoçya) ve Alba’nın (İtalya) katılımıyla üç yılda bir gerçekleşen Kardeş Şehir Olimpiyatları’nın 15’incisinde daha önce atletizmde 11, judoda ise 4 madalya kazanan Bergama, futbol ve voleybol takımlarının elde ettiği başarılarla 15 madalyaya 2 de kupa eklemiş oldu.

Kardeş Şehir Olimpiyatları’nın dünyanın en güzel dostluk, barış ve kardeşlik organizasyonlarından biri olduğunu belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç,  “2014’te ev sahipliği yaptığımız olimpiyatların coşkusunu bu yıl Böblingen’de yaşadık. Kardeş Şehir Olimpiyatları sadece bir spor organizasyonu değil, farklı ülkelerden, farklı kültürlerden dostlukların, kardeşliklerin kurulduğu bir buluşma. Belki de olimpiyatları güzel ve anlamlı kılan en önemli özellik bu. Son oyunlarda centilmence yarışarak ülkemizi ve Bergama’yı gururlandıran gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

İlgili Haberler

Türk Hava Yolları Dostluk Turnuvası başlıyor

admin

Derbi haftası

admin

Taner Atik: Lige nasıl başladığınız önemli

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası