Voleybol Plus

Bayanlar Altyapılar Menajerlik görevi Asuman Karakoyun’un

Milli takımlar teknik ve idari kadrosunu oluşturmaya devam eden Türkiye Voleybol Federasyonu, Bayanlar Altyapılar Menajerlik görevine Milli eski oyuncu Asuman Karakoyun’u getirdi.

Uzun süre voleybol oynamış, Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş ancak aktif sporu çeşitli sebeplerle bırakmış eski voleybolculara teknik ve idari görevler vererek, camiaya yeniden kazandırmak istediklerini vurgulayan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Asuman Karakoyun da çok başarılı bir sporcu olmasına karşın, sakatlık nedeniyle aktif spor hayatını sonlandırmış oyuncularımızdan biri. Aldığı eğitim ve voleybol kariyeri başarılarla dolu olan Asuman’ın, Bayanlar Altyapılar Menajerlik görevini de en iyi şekilde yapacağından eminiz. Kendisine ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Asuman Karakoyun kimdir?

1990 İstanbul doğumlu Asuman Karakoyun, Eczacıbaşı altyapısından yetişti.

Eczacıbaşı’nda 16 yıl sporcu olan Asuman Karakoyun, altyapı takımlarında ve A Takımı’nda önemli başarılar elde etti. Son olarak Kulüp ile birlikte 2015’te CEV Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kulüpler Şampiyonu oldu.

Yıldız, Genç ve A Milli Takımları’nın kadrosunda yer alan Asuman Karakoyun, Milli Takımlar ile 2011’de CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, 2013’te Dünya Grand Prix ikinciliği, 2010’da Avrupa Üniversiteler Şampiyonluğu, 2009’da Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, 2007’de Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası ikinciliği elde etti.

Bireysel olarak ise 2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi “Olimpiyat Meşalesi”, 2008’de Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından “Fair Play”, 2013’te Türkiye Ligi’nde “En İyi Servis Atan” ve aynı yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu “En Değerli Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu.

Asuman Karakoyun, Bahçeşehir Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü son sınıf öğrencisidir.

İlgili Haberler

VakıfBank’tan kolay galibiyet

admin

Ceren Çağlar’la 1 yıl daha

admin

Çağla Akın: Türkiye geri döndü

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası