Voleybol Plus

Barış Şimşek, bacağını kaybetti ama voleyboldan kopmadı

Eskişehir’de Gençlik Spor Kulübü’nde amatör voleybol oynayan ve milli takım kampına katılacakken traktörden, toprak eleme makinesinin içine düşerek sol bacağı kopan Barış Şimşek (17), voleyboldan yine de vazgeçmedi.

Eskişehir’de Gençlik Spor Kulübü‘nde amatör voleybol oynayan ve milli takım kampına katılacakken traktörden, toprak eleme makinesinin içine düşerek sol bacağı kopan Barış Şimşek (17), voleyboldan yine de vazgeçmedi. Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı’na seçilip Aksaray’daki kampta terk döken Şimşek, ”Yaşadığım kaza psikolojik olarak beni kötü bir duruma sokmadı. Eve kapanarak kendime negatif duygular yaşatmadım. Pozitif bir çocuğum. Allah beni para voleybol takımına yönlendirdi. Artık sportif anlamda burada yoluma devam edeceğim. Engelleri aşmak benim için bir vazife” dedi. 

5 yıldır voleybol oynayan Barış Şimşek, yaklaşık 5 ay önce çiftçi olan ailesine yardım etmek için köye gitti. Şimşek, eniştesinin kullandığı traktörden toprak eleme makinesinin içine düşüp, sol bacağını kaptırdı. Tedavi altına alınan Şimşek’in kopan bacağı yerine dikilemedi. O dönemlerde milli takım kampına katılmak için gün sayarken talihsizlik yaşayan Şimşek, kopan bacağına rağmen voleybolu bırakmadı. Şimşek, bedensel engelli sporcuların yer aldığı Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı’na katıldı.

‘KENDİMİ SPORA ADADIM’

Ay-Yıldızlıların Aksaray’daki kamp çalışmalarında yer alan Şimşek, yaşadığı olayın ardından hayata küsmeyip, voleybolla yeniden ayakta durduğunu belirtti. 

Şimşek şunları söyledi:

”Kaza geçirmeden önce korana süreci olmasaydı, Ankara’da voleybol milli kampına katılacaktım. Virüs dolayısıyla köye vakit geçirmeye ve çalışmaya gittim. Bir kaza sonucunda toprak eleme makinesine ayağımı kaptırdım. Yaşadığım kaza psikolojik olarak beni kötü bir duruma sokmadı. Eve kapanarak kendime negatif duygular yaşatmadım. Pozitif bir çocuğum. Allah beni para voleybol takımına yönlendirdi. Artık sportif anlamda burada yoluma devam edeceğim. Engelleri aşmak benim için bir vazife. Sporla zaten ilgileniyordum ve 5 yıllık bir voleybol geçmişim vardı. Ailem benimle gurur duyuyor. Kendimi tamamen spora adadım.”

İlgili Haberler

Michele Baranowicz: Ankara’ya ve ülkeye alıştım

admin

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın yeni sponsoru GittiGidiyor oldu

admin

2016 Rio Olimpiyat Oyunları TRT’de

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası