Voleybol Plus

‘Balkan Kupası’nı almaya gidiyoruz’

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, 7-8 Ekim 2016 tarihlerinde Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Kupası için yola çıktı.

Galatasaray Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Şükrü Yengil, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ve oyuncular Balkan Kupası yolculuğu öncesi Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu.

Kupayı almak için gittiklerini dile getiren Şükrü Yengil, “Biz kupayı almak için gidiyoruz. Tüm kalbimizle bunu istiyoruz. Kazanmanın yüzde 50’si istemek, yüzde 50’si çalışmak. Biz yüzde 50’den daha fazla çalıştık. Bizim isteklerimiz daha büyük. İnşallah kupayı alıp geleceğiz, Challenge Cup’ta devam etmek istiyoruz. Dört gün sonra kupa ile döneceğiz” şeklinde konuştu.

Balkan Kupası’nın önemini belirten başantrenör Nedim Özbey, “Bu yıl külümüz için kupalar yılı olacak. Biz de bir kupa getirmek istiyoruz. Bizim için çok önemli. Balkan Kupası’nı alırsak yolumuza Avrupa Kupası’nda devam edeceğiz. Biz de sahaya çıktığımızda hiçbir korku yok. Herkes çıkacak ve işini yapacak. O kupayı getireceğiz” dedi.

2016-2017 sezonu için hem oyuncu hem de sportif menajer olarak göreve getirilen Can Ayvazoğlu, “Balkan Kupası’nı alarak dönmek istiyoruz. Cumartesi günü yarı finalde güçlü bir ekip çıktı karşımıza. Önce maçı alıp, finali de kazanıp kupa ile ayrılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Balkan Kupası’nda oynayacakları her iki maçı kazanarak Türkiye’ye kupa ile döneceklerinin altını çizen Kaptan Hüseyin Koç’un açıklamaları ise şu şekilde;

“Kupayı almaya gidiyoruz. Galatasaray’ın olduğu her yerde bizim istediğimiz birincilik. Oradaki iki maçı da kazanarak dönmek istiyoruz. Bizim için sezon öncesi hazırlık maçları olacak. Challenge Kupası’na gidebilmek için bu kupayı kazanmamız gerekiyor. İlk rakibimiz seviye olarak bize yakın. Takım arkadaşlarıma güveniyorum, o maçı kazanıp buraya kupa ile dönmek istiyoruz. Umarım Cumartesi ve Pazar maçlarımızı kazanıp kupa ile Türkiye’ye döneceğiz.”

İlgili Haberler

Giovanni Guidetti: Maribor maçı bizim için önemli

admin

Halkbank avantaj arıyor

admin

Boskovic ve Terzic, CEV Yılın Enleri’nde!

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası