Voleybol Plus

Balkan Beach Tour başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Nilüfer Belediyesi iş birliğinde Bursa’da düzenlenen ‘Balkan Beach Tour’ plaj voleybolu turnuvası başladı.

Cengiz Göllü Salonu Plaj Voleybolu Tesisi’nde düzenlenen turnuvada, 6 ülkeden 16 erkek ve 14 kadın olmak üzere 30 takım mücadele ediyor.

Türkiye, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Kosova’dan takımların yer aldığı turnuvanın açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bulgaristan’dan gelen Hak ve Özgürlük Hareketi milletvekilleri Erdinç Hayrullah, Durhan Mustafa, Saliha Haskovo ile Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman, Eğridere Belediye Başkanı Resmi Murad ve voleybolseverler katıldı.

Turnuvanın ilk maçını Bulgaristan’dan gelen konuklarla izleyen Mustafa Bozbey, gazetecilere yaptığı açıklamada, plaj voleybolu heyecanını Nilüfer’e taşıdıklarını kaydetti.

Turnuvanın Bursa’nın tanıtımına katkı sağladığını belirten Bozbey, “Dünyada hızla yayılan plaj voleybolu nihayetinde Bursa’ya da gelmiş durumda. Turnuvanın Balkan Şampiyonası adı altında yapılması da bizler için ayrı bir önem taşıyor” dedi.

Turnuvadaki ilk karşılaşma Bulgaristan ve Yunanistan takımlarının kıyasıya mücadelesiyle başladı. Çekişmeli geçen maçta, Bulgaristan ekibi Yunanistan’ı eleyerek ana tablo müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

İlk gün ana tablo maçlarının yapıldığı turnuvada, ikinci gün çeyrek final mücadeleleri oynanacak. Organizasyon 5 Haziran Pazar günü sona erecek.

İlgili Haberler

Plajda Avrupa Şampiyonası Finalleri başlıyor

admin

U22 Balkan Plaj Voleybolu sona erdi

admin

Bursa’da plaj voleybolu heyecanı devam ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası