Voleybol Plus

Balıkesir BŞ’ye kas kuvvet ölçümü

Bayanlar Voleybol 1’inci Ligi’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesporlu voleybolculara Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) laboratuvarında kas kuvvet ölçümü yapıldı. Tüm oyuncuların değerlerinin olumlu çıkması, teknik heyetin ve yöneticilerin yüzünü güldürdü. Yardımcı Antrenör Uğur Dilek, sporcuların kas kuvvet değerlerinin belirlenmesiyle antrenman kalitesinin daha da yükseleceğine dikkat çekti. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Başar Atikbay ise, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, BESYO Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Göktaş ve Doç. Dr. Zekine Pündük’e yardımları için teşekkür ederek, “Bilimsel çalışmalarla daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. İzokinetik kas kuvvet testinin ekibimize çok faydası olacağını biliyoruz. Oyuncuların bilimin ışığında başarıya ulaşması için periyodik aralıklarla testleri devam ettireceğiz” diye konuştu.

İlgili Haberler

Sarıyer Bld.’de sağlık taraması tamamlandı

admin

Tofaş’ın 2. galibiyeti Kula’dan

admin

Gaila Gonzalez süresiz kadro dışı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası