Voleybol Plus

Ayşegül Girgin: Reşat hoca ile daha iyi bir voleybol oynadığımızı düşünüyorum

Shining Stars Yıldızlı Sohbetler’e Karşıyaka Voleybol’un başarılı oyuncusu Ayşegül Girgin konuk oldu. İşte programdan önemli satır başları..

‘Neriman Özsoy’un verdiği formayı hala saklıyorum’

Ben Karşıyaka’da voleybol oynamaya 7 yaşında başladım. Ondan sonrasında spor okulları vardı. O spor okulları da gruplara ayrılıyordu. Kademeli olarak devam ettim. Bir zaman sonra yeteneğimle bir üst gruba minikler, yıldızlar ve gençler gibi kategorilere ayrılan gruplara başladım. Sonra orada devam ettik, antrenörlerimiz değişti, takıma gelenler değişti ama bir grup vardı ve  grup hep aynıydı. Oralarda güzel başarılar elde ettik. Altyapılarda Türkiye derecelerimiz oldu. Özlem Özçelik  kişisel hayatımda da tanıdığım bir isimdi. Onu sahadaki karakteriyle ve sahadaki karakteriyle çok seviyordum. O zaman küçüktüm ve ben de sizin gibi olmak istiyorum diyordum. Arzu Göllü ile de keşke yaşım yetebilseydi aynı dönemde onu görebilseydim. O zaman altyapıdaydık sadece maçı izlemeye gidebiliyorduk. Benim için çok güzel yeri olan bir pasör. Neriman Özsoy’da aynı şekilde Karşıyaka’da oynadığı için daha sonrasında da çok çok iyi yerlerde olduğu için benim için yeri çok farklı. Neriman Özsoy ile şöyle bir anım olmuştu. Altyapıdayken maçlara gidiyoruz ve forma istiyorduk. O zamanlar kimse forma vermiyordu. Ancak Neriman Abla vermişti ve hala saklıyorum. Hala unutamıyorum onunla olan bu anımı.

Mehmet Abi ile çalışmak benim için çok önemliydi. Türk voleybolu için çok önemli bir isim. Bu yüzden çok şanslıyım. Benim üzerimde 1 sene de olsa çok ciddi emekleri var. Reşat Abi ile de 1 seneyi tamamlayacağız neredeyse. Onunla da çalışmak gerçekten çok güzel. Yani bizim her şekilde yanımızda ve arkamızda. Desteğini hissettiğimiz bir antrenör. Gerçekten çok daha iyi bir voleybol oynadığımızı hem mental hem de fiziksel olarak hissediyorum ben bu sene. Bundaki en büyük pay Reşat Abi’nin. Bizi çok iyi yönettiğini düşünüyorum.

İlgili Haberler

CVL Ankara’da 4. haftanın ardından

admin

Solhan, koronavirüs testinden geçti

admin

CVL Kurumlararası Türkiye Şampiyonası’nda zafer Türk Telekom ‘un

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası