Voleybol Plus

Asuman Karakoyun Eczacıbaşı’na dönüyor!

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün yetiştirdiği başarılı voleybolculardan biri olan ve 2015-2016 sezonunda yaşadığı talihsiz sakatlık sebebiyle aktif spor hayatını sonlandıran Asuman Karakoyun, Altyapı İdari Sorumlusu olarak Eczacıbaşı’na geri dönüyor.

Yaşadığı sakatlığa rağmen voleybolun içerisinde kalmaya devam eden Karakoyun, bu sezon Bayan Voleybol Milli Takımların Altyapılar Menajerlik görevini üstlenmişti. Eski milli voleybolcu önümüzdeki sezondan itibaren kariyerine Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde devam edecek.

Asuman Karakoyun kimdir?

Eczacıbaşı altyapısından yetişen Asuman Karakoyun, Eczacıbaşı Spor Kulübü’ndeki 16 yıllık sporculuk hayatında birçok başarıya imza attı. Son olarak Eczacıbaşı VitrA ile birlikte 2015’te Dünya ve Avrupa şampiyonu oldu.

Eski milli voleybolcu, Milli Takımlar ile de 2007’de Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası ikinciliği, 2009’da Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, 2010’da Avrupa Üniversiteler Şampiyonluğu, 2011’de CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, 2013’te Dünya Grand Prix ikinciliği elde etti.

Bireysel olarak da birçok ödülün sahibi olan Karakoyun; 2007 Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi “Olimpiyat Meşalesi”, 2008 Türkiye Voleybol Federasyonu “Fair Play” ve 2013’te Türkiye Ligi final serisinde “En İyi Servis Atan” ödüllerinin sahibi oldu.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra 2016-2017 sezonunda Bayan Voleybol Milli Takımların Altyapılar Menajerlik görevini üstlenen Asuman Karakoyun, kariyerine Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde devam edecek.

İlgili Haberler

Eczacıbaşı Dynavit, PTT’yi 3-0’la geçti

admin

Kartal set vermedi

admin

VakıfBank final, Galatasaray uzatmak için sahada

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası