Voleybol Plus

Aras Kargo, Filenin Efeleri ile Riva’da kıyı temizliği yaptı

Aras Kargo’nun Yarına Taşıyoruz platformu, gönüllü çalışanlarından oluşan Doğa Dostu Araslar desteği ile 2016 yılından beri DenizTemiz Derneği/ TURMEPA iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki kıyıları “Denizin Mavisini Yarına Taşıyoruz” diyerek temizlemeye devam ediyor. Çevreye ve doğal yaşama katkı sağlamak için TURMEPA ile bugüne kadar farklı illerde 4 tondan fazla atık toplayan Aras Kargo, 13 Temmuz Perşembe günü Türkiye Voleybol Federasyonu’nun da desteğiyle Riva’da kıyı temizliği yaptı.

Etkinliğe Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın ile genel müdür yardımcıları, Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gürkan Şahin ile DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk katıldı.

‘Filenin Efeleri’ olarak uluslararası başarılara imza atan Voleybol Erkek Milli Takım oyuncularından Arda Bostan, Berkay Bayraktar, Ahmet Tümer ve Kaan Gürbüz de kıyı temizliğine destek verdi. Etkinlikte 50 kilogramdan fazla atık toplandı.

Kargo sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan kuruluş olan Aras Kargo’nun Genel Müdürü Utku Ayyarkın, dünyada her yıl denizlere karışan 6 milyon ton plastiğin doğal hayatı tehdit ettiğinin altını çizerek, gerçekleştirdikleri proje hakkında şunları söyledi: “Aras Kargo’da, ‘Yarına Taşıyoruz’ platformu ve Doğa Dostu Araslar’ın desteği ile ülkemizin ormanlarını, denizlerini ve kaynaklarını korumak için uzun soluklu bir farkındalık projesi yürütüyoruz. Bu kapsamda değerli iş ortağımız TURMEPA’nın katkılarıyla “Denizin Mavisini Yarına Taşıyoruz” diyerek son 7 yılda Türkiye’nin 17 farklı kıyısında, 4 tondan fazla atığın denizlere karışmasını önledik. Kıyılarımızı korumak, güzelleştirmek ve gelecek nesillere bu zenginliği aktarabilmek hem çevresel hem de ekonomik açıdan yerine getirilmesi gereken bir görev. Sporun birleştirici gücüne inanan bir marka olmanın yanı sıra, sürdürülebilirlik konusunda da çevreye katkı sunmanın temel ödevlerimizden olduğunu biliyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu ile iş birliğimiz kapsamında erkek milli voleybolcularımızın katılımı ile Riva’nın kıyılarını temizledik. Çevremiz ve kıyılarımız için çok değerli olan bu etkinliğe katkılarından dolayı TURMEPA’ya, Türkiye Voleybol Federasyonu yetkililerine ve sporcularımıza ve tabii ki uzun yıllardır bu çalışmaları gönüllü olarak ve azimle sürdüren Doğa Dostu Araslar’a teşekkür ediyorum.”

TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, etkinlik sırasında yaptığı açıklamada, çevre temizliği ve doğal kaynakların korunmasının herkesin sorumluluğunda olduğunu vurgulayarak, “Sporcularımız sadece sahada değil, toplumun her alanında aktif rol oynamalı. Çevre bilinci ve doğaya saygı konusunda farkındalık oluşturmalıyız. Bugün burada yaptığımız kıyı temizliği etkinliğiyle hem güzelliklerimize sahip çıkıyoruz hem de başkalarına örnek oluyoruz. A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncularımız da bugün burada büyük bir özveriyle etkinliğe katılarak çevre temizliği konusundaki duyarlılıklarını gösterdiler” dedi.

İlgili Haberler

Eda Erdem: Lokomotiv Kaliningrad’ı geçmemiz gerekiyor

admin

Beykent Üni kazandı, Gazi. Üni kaybetti

admin

Artun Aksan dünyaevine girdi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası