Voleybol Plus

Analiz: İtirazında en başarılı olan antrenörler

Voleybol dünyasında bir süredir kullanılan “Videolu İtiraz Sistemi” Rio’da düzenlenen 2016 Yaz Olimpiyat Oyunlar’nda da kullanıldı.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) internet sitesinde yer alan haberde bayanlar ve erkeklerde hangi antenörlerin bu konuda daha başarılı olduğu ortaya çıktı.

video-challenge-women

Bayanlarda; Kamerun’un 49 yaşındaki antrenörü Jean Rene Akono, 17 sette yaptığı 9 itirazın 6’sında haklı çıkarak %67 ile ilk sırada yer alıyor. Bronz madalya sahibi ABD’nin başarılı antrenörü Karch Kiraly ise 11’de 7’lik başarısı ona %64’lük oranla ikinciliği getiriyor. Güney Kore antrenörü Lee Jung Chul ve Porto Riko antenörü Juan Carlos Nunez ise doğru itiraz sayılarının üç katı kadar haksız itiraz kullanarak bu konuda pek de iyi olmadıklarını gösteriyorlar.

video-challenge-men

Erkeklerde ise zirvenin sahibi, 4’te 3 gibi başarılı bir oran tutturmuş olan Meksika antrenörü Jorge Azair. Hayal kırıklığı yaşatan Fransa’nın antrenörü Laurent Tillie ise takımın başarısıyla ters orantılı olarak bu listede %67 ile ikinci sırada yer alıyor. Mısır antrenörü Sherif Elshemrely ve Küba antenörü Nicolas Vives sadece 1 doğru itiraz ile listenin son iki sırasından kurtulamadılar.

İlgili Haberler

Sıla Çalışkan ilk maçında ilk galibiyetini aldı

admin

Imoco’dan kombine rekoru. Tam 2214 kişi!

admin

Challenge Kupası şampiyonu Bursa BŞ

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası