Voleybol Plus

Altyapı Dünya Şampiyonaları’nın düzenleneceği ülkeler belli oldu

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), 2021 yılında alt yaş kategorilerinde düzenlenecek Dünya Şampiyonaları’na ev sahipliği yapacak ülkeleri açıkladı.

FIVB’nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre; U18 Kızlar Dünya Şampiyonası’na Meksika, U19 Erkekler Dünya Şampiyonası’na İran, U20 Kızlar Dünya Şampiyonası’na Hollanda ve Belçika ve U21 Erkekler Dünya Şampiyonası’na da İtalya ve Bulgaristan’ın ev sahipliği yapacağı belirtildi.

U19 Genç Kız Milli Takımımız, 22-30 Ağustos 2020 tarihlerinde Bosna Hersek ve Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olarak U20 Dünya Şampiyonası biletini almıştı.

U17 Küçük Kız Milli Takımımız ise 1-9 Ekim 2020 tarihlerinde Karadağ’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda final oynayarak Avrupa ikincisi olmayı başarmış ve U18 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmişti.

NOT: U18 Erkek Milli Takımımız ile U20 Erkek Milli Takımımızın, U19 ve U21 Dünya Şampiyonası’na katılıp katılmayacağı, FIVB’nin 1 Ocak 2021 tarihinde açıklayacağı Dünya Sıralaması’nın ardından belli olacak.

İlgili Haberler

Zanini: Pozitif düşünmemizi sağlayacak bilgi edinmiş olduk

admin

U17 Erkek Milliler’den Finlandiya’ya set yok

admin

Bakan Kasapoğlu genç millileri tebrik etti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası