Voleybol Plus

Ali Koç ‘tan Eda Erdem Dündar’a özel plaket

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile Voleyboldan Sorumlu YKÜ Simla Türker Bayazıt, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından ‘Son 10 Yılın En İyi 100 Oyuncusu’ listesine seçilerek ülkemizi gururlandıran kaptan Eda Erdem Dündar’a Göztepe maçı öncesi plaket takdim etti.

Kaptan Eda’yla bir araya gelen Başkan Ali Koç ile Voleyboldan Sorumlu YKÜ Simla Türker Bayazıt, kaptan Eda’yı bu başarısından ötürü tebrik ederken, Başkan Koç, Eda Erdem’e özel bir plaket takdim etti. Voleyboldan Sorumlu YKÜ Simla Türker Bayazıt da Eda’ya başarıdan ötürü çiçek verdi.

Eda Erdem Dündar, “Haberi aldıktan sonra çok mutlu oldum. Çok gurur duydum. O listeyi takip ediyordum zaten ama ismimin çıkacağı aklımın ucundan geçmiyordu. Haber yayınlandıktan sonra çok güzle bir ilgi, alaka görmeye başladım. Gerek yazılı ya da görsel basında, sosyal medyada çok güzel mesajlar alıyorum. Onlara da bir kez daha çok teşekkür ederim göstermiş oldukları ilgi, alaka için. Bunun yanında kulübüm bugün bana bir jest yapmak istedi. Öncelikle Başkanımız Sayın Ali Koç’a, Yönetim Kurulu Üyemiz Simla hanıma ve tüm yönetim kurulumuza çok teşekkür ederim. Roster100’e seçilmiş olmam benim için bugün ölümsüzleşmiş oldu. Bugünü hiçbir zaman unutmayacağım. Tarihte benim için çok güzel bir gün ve anı olarak kalacak. Çok mutlu ve gururluyum. Çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Voleybolda 21. yılımdayım ve ilk başladığım döneme gittiğimde aklımın ucundan böyle bir aşarı elde edebileceğim ya da buralara kadar gelebileceğim, tuttuğum takımın bir sporcusu, üyesi olabileceğim hiç aklımın ucundan geçmezdi. Bir gün gelecek ve Başkanımız bana bir plaket verecek… Çok şükür bir şeyleri sahada düzgün yapabilmişim ki bu tarz geri dönüşler alıyorum. Çok mutlu ve gururluyum.” dedi

Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) haberi “Sahada, denizde ve hayatta hep dümenin başında” başlığıyla duyurmasını ise Eda, “Eşim Erdem’le beraber bizim deniz tutkumuz var. Bir yelkenli teknemiz var ve deniz üzerinde olmak çok hoşumuza gidiyor. Voleybolu bıraktığım zaman bu rekabetçi ruhumu nerede devam ettirebilirim diye merak ediyordum. Yelken benim için inanılmaz bir kaçış oldu. Onlar da muhtemelen benim sosyal medya hesaplarımı takip edince o kısmı yakalamışlar. Hem sahada, hem denizde bir de hayatın her alanında kaptan denilince ona da çok mutlu oldum. Evliyim, evde de kaptan benmişim imajı yaratınca tabii… Bu da işin şakası. Türkiye’de belirli bir kesim beni tanıyor evet ama FIVB bir dünya federasyonu ve dünyanın her yerinden insanlar takip ediyor. Benim farklı yönlerimi de görmüş oldular. Haberi okurken ben de çok keyif aldım.” şeklinde yorumladı.

Kaptan Eda Erdem, Birleşmiş Milletler Dünya Kız Çocukları Günü’ne verdiği destekle alakalı olarak da, “Ben her zaman sosyal sorumluluk projeleri olsun her alanda sürekli yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu an dünyada eşitsizlikle alakalı çok ciddi problemlerimiz var. Bunları aşmak adına da Kulübümüzün HeForShe adında BM ile başlattığı ve devam ettirdiği bir proje var. Simla Hanımın da az önce bahsettiği gibi voleybol oynuyorum ama aslında gelecek nesillere örnek olmaya çalışan bir sporcuyum. İşim gereği de böyle. Haliyle de o kız çocuklarına ‘Ben yapabildiysem siz de yapabilirsiniz.’ mesajını vermem gerekiyor. Her zaman özgüven sahibi, ayakları üzerinde durabilen bir insanın neler başarabileceğini göstermem gerekiyor. Bu konuda iyi ki voleybol var. Ben insanlara, yeni nesle, genç kızlara, ‘Sizler de yapabilirisiniz, inanın, asla pes etmeyin’i göstermeye çalışıyorum. Başarılı olabiliyorsak, birilerine ilham kaynağı olabiliyorsak erkek egemen bir ülke olmamıza rağmen kadın sporcular olarak bu başarıları elde edip adımızı daha fazla basında geçirebiliyorsak ne mutlu bize. Ben çok mutlu oluyorum, gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

TVF’den Karlıova’ya malzeme desteği

admin

İVK’dan Sosyal Sorumluluk Projesi: Her Set Bir Fidan

admin

Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerine Fenerbahçe damgası

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası