Voleybol Plus

Ali Ceylan: Beşiktaş’ta Erkek voleybolu da aktif hale getirerek sponsorluğumuzu büyütmek istiyoruz

Ceysu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ceylan ile Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı’na olan sponsorluklarını, voleybola bakış açılarını ve daha birçok şeyi konuştuk.İşte Ali Ceylan ile yaptığımız keyifli röportaj:

1- Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Kısaca 41 yılı ve kendimi anlatmak gerekirse, okuma yazmayı askerde öğrenen dozer operatörü olan babanın, çocuklarının en iyi şekilde yetişmesini isteyen bir annenin çocuğuyum.
1982 Diyarbakır doğumluyum. 8 kardeşin en küçüğüyüm. İnşaat mühendisi, tutkusu, sevdası Beşiktaş olan, başarılı ve dürüst olmayı hayat felsefi olarak düşünen, yalandan uzak kalmayı seçmiş, ailesine bağlı biriyim.

2- Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı’na sponsor olma fikri nasıl ortaya çıktı, şimdiye kadar olan süreçten memnun musunuz?

Sayın başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin çağrısı üzerine ve 6 yıl okul ve kulüp takımlarında voleybol oynamış olmamdan dolayı sponsorluk fikri gündeme geldi. Beşiktaş Akademi’nin ve Fırat Fidan’in destekleri ve Başkanımızın tensipleri ile sponsorluk anlaşmamızı imzaladık. Bu vesileyle Beşiktaş’a hizmet etme onuruna eriştik.

3- Beşiktaş Ceylan çok genç bir ekip. Özellikle son an a kadar sahada vazgeçmeyen de bir takım görüyoruz. Siz Beşiktaş Ceylan’ı izlerken neler hissediyorsunuz?

Beşiktaş Ceylan Kadın Voleybol Takımımız çok genç olmasına rağmen tecrübe sahibi ve dinamik bir takım. Takımımızın sahadaki kazanma arzusu, bizi mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor.

4- Sezon sonunda Beşiktaş Ceylan’ı nerede görürseniz, sizi memnun eder?

Beşiktaş hangi branşta mücadele ederse etsin hedefi her zaman şampiyonluktur. Biz de bu sezona başlarken sayın başkanımızın da destekleriyle, hedefimiz olan misli.com Sultanlar Ligi’ne doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Hedefimiz öncelikle play-off. Sonra tabii ki de misli.com Sultanlar Ligi.

5- Voleybolplus olarak çok fazla aldığımız bir soruyu size yöneltmek isteriz. Beşiktaş Ceylan’ı ne zaman misli.com Sultanlar Ligi’nde izleyeceğiz?

Daha önce belirtmiş olduğum gibi, Beşiktaş hangi turnuvaya katılırsa katılsın hedefi her zaman şampiyonluktur. Fakat bugünden misli.com Sultanlar Ligi’yle ilgili bir öngörüde bulunmak doğru olmaz. Bizim şu an icin öncelikli hedefimiz play-off’a kalmak.

6-Beşiktaş Ceylan, 2 senedir maçlarını Süleyman Seba Spor Salonu’nda oynuyor. Aslında kalıcı bir taraftar grubu da oluştu.  Süleyman Seba Spor Salonu’na gelen her takım deplasmanda olduğunu hissediyor. Siz taraftarlar için neler söylemek istersiniz?

Taraftarımız her maçımızda Süleyman Seba Spor Salonu’nu dolduruyor. Desteklerini esirgemeyip bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz. Ben eminim ki maçlarımızı Akatlar’da da oynuyor olsak taraftarımız orayı da dolduracaktır.

7- Sporda sponsorluk kadar sürdürebilirlik de çok önemli. Uzun vadeli planlarınız neler?

Sponsorluğun, imkanlar dahilinde ve camia kulüplerinde yönetim ile uyumlu bir şekilde çalışılabildiği sürece devam edilebilecek bir konu olduğunu düşünüyoruz.
İmkanlarımız el verdigi sürece ve de başkanımız uygun görürse sponsorluğumuzu büyüterek, erkek voleybol şubesini de aktif hale getirerek sponsorluğumuza devam etmek istiyoruz.

8- Sponsorluk sözleşmesinin imzaladığı gün olan 6 Eylül’de “Beşiktaş sevdalısı olarak firmamızın isminin Beşiktaş ile yan yana yazılması bizim için onur” demiştiniz. Beşiktaş sizin için ne ifade ediyor?

Öncelikle firmamızın ve soyadımızın Beşiktaş ile yan yana yazılması bizim icin bir şereftir.
Beşiktaş benim için bir takımdan çok daha fazlası. Beşiktaş benim çocukluğum, mutluluğum, kederim, tutkum. Beşiktaş benim sevdam.

9- Voleybola sponsorluk yapma düşüncesinde olan firmalara ne gibi önerileriniz olur?

Sponsorluk yapma düşüncesinde olan firmalara önerim öncelikle, amatör branşlara destek olmaları yönünde olacaktır. Biz camia olarak amatör branşları destekler ve gelişmelerine katkıda bulunabilirsek, ileride kendini geliştirmiş ve başarılı sporcularımızla çok daha güçlü bir camia olabileceğimizi düşünuyorum.

10- Öncelikle bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Bizim sormayı unuttuğumuz, sizin eklemek istediğiniz şeyler var mı?

Bize bu imkanı sunduğunuz icin siz voleybolplus ekibine, sponsor olmamızı uygun gören sayın başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye ve yönetim kuruluna, desteklerini esirgemeyen Beşiktaş Akademi’ye ve Beşiktaş Voleybol Takımımız için elinden gelen mücadeleyi veren şubemizin emekçisi Burhan Bilir’e, başantrenörümüz Emre Nur hocamıza, teknik ekibimize, kaptanımıza ve tüm oyuncularımıza çok teşekkür ederiz.

İlgili Haberler

Beyza Şanal ile ‘Voleybol Quiz’

admin

Kelsey Robinson: Çifte şampiyonluk neden olmasın

admin

Ayşegül Girgin ile “Voleybol Quiz”

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası