Voleybol Plus

Akif Üstündağ: Türk voleyboluna katkıda bulunacağız

016-2017 Voleybol Sezonu, Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi’nin fikstür kura çekimi bugün (05 Eylül) Ankara Green Park Hotel’de gerçekleştirildi.

Kura çekimine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Ekşi, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, “Voleybol camiasının çok değerli mensupları, hepiniz 2016-2017 Voleybol Sezonu, Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi kura çekimine hoş geldiniz. Sözlerime 15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışma girişimine değinerek başlamak istiyorum. Ülkemizin nasıl bir dönemden geçtiğini ve nasıl bir süreç içerisinde bulunduğumuzu yaşıyoruz, görüyoruz. 15 Temmuz’da hain kalkışma girişiminde bulunanlar bugün itibariyle hedef ve emellerine ulaşamadı. Türk milleti bir ve beraber olduğu sürece de bu böyle olacak. Bunun yanı sıra halen Türkiye’nin dört bir yanından terör ve şehit haberleri var. Tüm terör olaylarını ve terör yandaşlarını kınıyor, şiddetle lanetliyoruz. Bu süreçte verdiğimiz şehitlere Allah’tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Geçtiğimiz Cuma günü 1. lig ve 2. liglerimizin kura çekiminde voleybol camiasının değerli üyeleriyle bir aradaydık. Hep beraber voleybola dair, voleybolu daha ne kadar ileriye götürebiliriz, hataların ne ve nerede olduğunu, kulüplerimizin önerilerinin neler olduğunu konuştuk. Bugün de çekilişten sonra sohbet etme fırsatımız olacak. Voleybol nezih bir spor, voleybol camiası nezih bir camiadır. Hepimiz aynı amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Özellikle iddaa gelirleri üzerinde, kulüplerimizin daha çok nasıl gelir elde edebileceğine dair çalışmalar yapıyoruz. Bu hususta, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu bey ve Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik bey’e çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten Türk Voleybolu’na katkıda bulunmak için onlar da var gücüyle çalışıyorlar. Biz bir aileyiz. Özellikle Ziraat Bankası Spor Kulübü’ne de seminerlerimiz için bizlere tesislerini açtıkları için teşekkür ediyoruz. Umuyorum ki karşılıklı fikir alış verişlerimizle Türk Voleybolu’na katkılarda bulunacağız” şeklinde ifadelerde bulundu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ’dan sonra söz alan Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ise, “Türk Voleybolu’nun değerli üyeleri, hepiniz 2016-2017 Voleybol Sezonu kura çekimine hoş geldiniz. Aramıza yeni katılan ekiplerimize ve bizi Avrupa kupalarında temsil edecek olan ekiplerimize şimdiden başarılar diliyorum. Herkes için kazasız belasız, sakatlıksız, hayırlı bir sezon olmasını temenni ediyorum” dedikten sonra yeni yeni sezon statüsü ile ilgili bilgiler verdi.

İlgili Haberler

Aziz Yener, Kosova’da hakemlere seminer verdi

admin

Ataman Güneyligil: Voleybol şu anda Türkiye’deki en büyük kadın hareketi

admin

Filedeki deli Cengiz Tokgöz!..

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası