Voleybol Plus

Adnan Paşaoğlu Halkbank’ta

Efeler Ligi’nin son şampiyonu Halkbank, yardımcı antrenör olarak sürpriz bir isimle anlaştı.

Türk antrenörlere değer veren ve özellikle genç antrenörlerin önünün açılmasını isteyen Halkbank, Erkan Toğan’ın eğitim için yurtdışına gitmesinin ardından antrenör arayışlarına gitmişti. Ankara ekibi, Taner Atik ile birlikte yardımcı antrenörlük görevini yürütmesi için sürpriz bir isimle anlaştı. Uzun yıllar maç spikerliği ve voleybol programı yapımcılığıyla uğraşan voleybol spikeri Adnan Paşaoğlu, artık voleybola antrenör olarak hizmet edecek.

Adnan Paşaoğlu kimdir?

Voleybola ilk olarak Arçelik altyapısında başlayan Adnan Paşaoğlu, 15 yıllık aktif voleybol kariyeri boyunca Marmara Koleji, Fenerbahçe ve Altınyurt takımlarında oynadı. Fenerbahçe ile Türkiye Kupasında 3.lük ve ligde 5.lik yaşadı. Yedi Tepe Üniversitesi takımında da uzun yıllar oynayan Paşaoğlu, o dönemlerde takımın kaptanlığını da üstlendi.

Eğitimini tamamlamasının ardından televizyonculuğa adım atan Adnan Paşaoğlu ilk olarak Fenerbahçe TV’de maç anlatımları yaptı. Sonrasında D Spor, Sports TV, Galatasaray TV ve D Smart kanallarında spiker olarak çalıştı.
Sports TV’de Filevizyon, Galatasay TV’de Voleybol Dünyası, D Smart’ta ise Smaç programının yapımcı ve sunucusu olarak voleybola hizmetlerini sürdürdü.

İş yaşamının yanında voleyboldan hiç kopmayan Paşaoğlu, ilk olarak 2011 yılında Hindistan’da düzenlenen FIVB 1.kademe antrenörlük kursunu bitirdi. Devamında 2015 yılında Şeyseller’de düzenlenen FIVB 2.kademe antrenörlük kursuna katıldı. Türkiye’de ise 3.kademe antrenörlük diploması sahibi.

Antrenör olarak ise Yedi Tepe Üniversitesi Kadın Voleybol Takımını çalıştırdı. Bir dönemde spor okullarında ve altyapılarda görev yaptı.

Adnan Paşaoğlu’nun ailesi de yıllardır voleybolun içinde. Babası Yardımcı Doç.Dr. Abdullah Paşaoğlu uzun yıllar Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu ile Gedik Üniversitesi’nde akademik kadroda yer aldı. TVF Eğitim Kurullarında da görev yapan Abdullah Paşaoğlu, voleybol antrenör eğitmeni olarak birçok kurslarda görev aldı. Halem Fenerbahçe Spor Kulübü voleybol şubesinde İdari Menajer olarak çalışmalarına devam ediyor.

Annesi emekli beden eğitimi öğretmeni Emel Paşaoğlu ise bir dönem voleybol antrenörlüğü yaptı.

İlgili Haberler

Mina Popovic resmen Fenerbahçe’de

admin

Berna Demirci, Zeren’le devam ediyor

admin

Sultanlar Ligi’nde büyük çekişme

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası