Voleybol Plus

Adlin Kaymaz’la Voleybol Quiz

Voleybol Quiz bölümünün bu haftaki konuğu Adlin. Son olarak Edremit Bld. Altınoluk forması giyen 2001 doğumlu liberonun sorularımıza verdiği cevaplar şu şekilde:

1-En unutamadığın maç?
Edremit’te oynadığım dönemde kendi sahamızda olmamıza rağmen Göztepeyle oynadığımız bir maçta tribünde inanılmaz bir Göztepe taraftarı vardı ve biz o maçı maç bitti gözüyle bakılırken çevirmiştik. O benim için çok güzel bir anı olarak kaldı. Bir kez daha inandığımız zaman yapamayacağımız şeyin olmadığını gördük.

2-En şık sayın?
Samsun Anakent’te oynadığım dönem İlbank maçında tek kolumla uzanarak çıkardığım top karşı sahaya rakip sayıyı aldık diye sevinirken düşmüştü ve çok kritik bir durumda sayı olmuştu.

3-En çok sevindiğin maç?
Balıkesir Edremit’te oynadığım dönem Sarıyer grup birincisiydi ve biz Sarıyeri evinde yenmiştik. Hem takım olarak çok sevinmiştik hem de bireysel olarak gerçekten çok sevinmiştim. Herkes için beklenmedik bir maç olmasına rağmen biz takım olarak çok inanmıştık ve sayı aldığımızda birbirimize o kadar sıkı sarılmıştık ki hala o anlar aklımda.

4-En anlamlı sayın?
Babamla aramızda çok farklı bir bağ vardır. Balıkesir Edremit’te oynadığım için babam her maçıma gelemedi malesef. Playoffa çıkmak için oynadığımız çok önemli bir maçta kritik bir sayıydı ve biz servis karşılıyorduk eğer o servisi karşılayamasaydık maç bitiyordu ve playoff’a kalma şansımız nerdeyse bitiyordu diyebilirim. Tribünden “hadi Adlin iyi manşet” diye bir ses duyuldu ve gerçekten babamın sesi gibiydi belki de çok odaklandığım için bana babamın sesi gibi geldi. O sesi duyunca normalden bir tık daha fazla cesaretlendim ve o servisi çok iyi bir şekilde karşılayıp o sayıyı almıştık ve maç dönmüştü. Benim için en anlamlı sayım demeyelim de en anlamlı manşetimi o zaman aldım.

5-En yetenekli oyuncu?
Neslihan Demir Güler

6- En iyi şarkı söyleyen sporcu?
Kendisini hiç canlı dinleme fırsatım olmadı ama sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla Simge Aköz bence.

7-Seni en çok zorlayan sporcu?
Herkesle iyi anlaşmaya çalışırım beni zorlayan bir sporcu olmadı.

8-İdolün?
Genelde çoğu kişinin idolü olur ama benim bir idolüm yok sadece oyununu ve karakterini beğendiğim sporcular var. Kendimi her zaman en üst seviyeye çıkarmaya çalışırım. Çünkü hiçbir zaman en iyi olmak diye bir şey yok bence. Hep daha iyisini yapmak için bir çaba içinde olmalıdır bir sporcu.

9- En beğendiğin salon?
Bir Ankaralı olarak en beğendiğim ve oynamaktan en çok zevk aldığım salon Başkent Voleybol Salonu.

10-Lakabın?
Koca yürekli kız diye söylerler ama takım içinde arkadaşlarım adalin der hep.

11-Gördüğün en iyi libero?
Simge Aköz ve Gizem Karadayı. İkiside çok güleryüzlü ve işlerinde çok başarılı sporcular.

12-Gördüğün en hanımefendi sporcu?
Samsun Anakent’teyken beraber oynadığımız Ada Germen. Kendisini benim büyük halim olarak görüyorum o da bana sen benim küçük versiyonumsun derdi zaten 🙂

İlgili Haberler

Buse Serbest ile ‘Voleybol Quiz’

admin

Ferhat Akbaş’la soru cevap

admin

VoleybolPlus okurları sordu, Adis cevapladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası