Voleybol Plus

A Milli Kadın Voleybol Takımımız basınla buluştu

2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımımız, medya gününde basın mensupları ile bir araya geldi.

Hollanda’nın ev sahipliğinde 07-12 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımımız, medya gününde basın mensupları ile bir araya geldi.

Basının yoğun bir ilgi gösterdiği medya gününe Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Suat Güler ile TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu da katıldı.

TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen etkinliğin ilk bölümünde TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar ile oyuncular, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TVF Başkanı Üstündağ, medya gününde basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “07-12 Ocak tarihlerinde Hollanda’nın Apeldoorn şehrinde oynanacak olimpiyat elemeleri için İstanbul’daki hazırlıklarımızı tamamladık. Olimpiyat şansını yakalayacağımızı, bu gücün takımda olduğuna inanıyoruz. 2019 yılında Ankara’da Türk voleybolunun tarihi başarılarından biri elde edildi. Avrupa Şampiyonası’nın bittiğini ve olimpiyat elemesinin 7 Ocak’ta oynanacak Almanya maçı ile başlayacak olmasından dolayı Kadın Milli Takımımız, oradaki karşılaşmalara odaklanmış durumda. Federasyon olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın yolculuk başlayacak. Tüm Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda nasıl ekran başında bizleri desteklediyse, olimpiyat elemelerinde de Hollanda’da yabancılık çekmeyeceğimize inanıyorum. Takımın inancına, motivasyonuna inanıyorum ki olimpiyat vizesini alıp ülkemize döneceğiz. Bu takım, olimpiyatı hak ediyor. Olimpiyatlarda derece elde edecek kapasiteye sahip bir takımız” diye konuştu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayarak, “Takımımız, fiziksel ve mental olarak çok iyi seviyeye ulaşmış durumda. 10 gün süreyle Antalya’da yaptığımız kamp çok iyiydi. Orada hem iyi çalışma imkanı bulduk hem de çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Önümüzde oynayacağımız turnuvanın ne kadar değerli olduğuna dair takımdaki herkesin konsantrasyonu tam ölçüde. Avrupa Şampiyonası’nda oynadığımız maçlardan çok daha zor maçlar oynayacağız. Aynı zamanda her şeyin mümkün olduğunu biliyoruz, Tokyo vizesini almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar ise takımda büyük bir heyecan olduğunun altını çizerek, “Çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Herkes birbirini çok özlemiş. Büyük bir heyecan var. 7 Ocak tarihini iple çekiyoruz. Elimizde çok iyi bir şans var, bunun farkındayız. Çok yetenekli oyunculardan kurulu bir takımız. Yazın elde ettiğimiz başarının üzerine koyup 2020 Tokyo Olimpiyatları’na adımızı yazdırmak istiyoruz. İnşallah bu takım ilk maçla beraber güzel voleybol oynayıp, 12 Ocak’ta sizlerle güzel haberleri konuşmak için görüşeceğiz. Çok güzel bir ilgi ve alaka var. Heyecanla karşılaşmaların başlamasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli ise olimpiyat vizesi ile Türkiye’ye dönmek istediklerini söyleyerek, “Çok şükür, çok büyük bir sakatlığımız olmadan sağ salim önce Belçika’ya sonra da Hollanda’ya geçeceğiz. Bu turnuvada elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umarım, Tokyo biletiyle ülkemize geri döneceğiz” açıklamasında bulundu.

Medya günü, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

İlgili Haberler

Zehra Güneş: Turnuva bizim için değişik bir tecrübe olacak

admin

Filenin Efeleri’nden büyük başarı: Tarihimizde ilk kez Milletler Ligi’ndeyiz

admin

Filenin Efeleri zor da olsa kazandı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası