Voleybol Plus

2022-2023 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Seminerleri devam ediyor

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) tarafından düzenlenen 2022-2023 sezonu öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri’nin hakemlere yönelik 2. oturumu, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın katılımı ile bu yıl da online olarak yapıldı.

A ve AB klasman hakemlere yönelik düzenlenen Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin ikincisine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile, MHGK Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar, MHGK üyeleri ve üst klasmanındaki (A ve AB) 86 hakem katıldı.

TVF Başkanı Üstündağ, konuşmasında; “Hepinize iyi seminerler diliyorum. Voleybolun sadece hakemlik haricinde her kademesinde yer alan biri olarak sizlere olan inancımı bir kez daha söylemek istiyorum. Bugün yurt içi ve yurt dışında izlediğim maçlarda gördüğüm manzara; hakemlerimizin geldiği nokta itibarı ile bizleri mutlu ediyor. Türk voleybolu hem erkek hem de kadın takımlarımızla Avrupa ve dünyanın zirvesinde yer alırken, Türk hakemlerinin de aynı şekilde zirvede olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum. Şunun altını çizmek istiyorum, biz bir aileyiz. Kurumsal ve organizasyonel yapısıyla önemli bir hizmet yapmakta olan federasyonumuz, yurt içinde ve yurt dışındaki başarılı yönetimler gösteren hakemlerimizle gurur duyuyor. Bugün her yerde rahatlıkla söylediğim gibi sizlere kefil olduğumu bilmenizi istiyorum. İnsanız, hata yapabiliriz ama hakem olarak haktan ve adaletten yana iyi niyetle yolumuzu çizmeye devam etmenizi istiyor, hepinizle gurur duyuyorum.

Çok yoğun bir trafiğimiz var. Ülkemize yeni organizasyonlar aldık. Şimdi sırada Filenin Sultanları’nın Dünya Şampiyonası var. Kızlarımızın Türk voleybolunun dünyadaki yerini bir kere daha göstereceğine eminim.

Sizleri sizden daha fazla seviyorum, telefonum size her zaman açık. Dilediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Değerli olduğunuzu bilin ve değerinizi vermeye gayret etmekten, sizlere hizmet etmekten gurur ve şeref duyduğumu bilmenizi isterim. Hepinize sağlık ve mutluluk dolu, başarılı bir sezon diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

MHGK Başkanı Aziz Yener ise, görev süresi boyunca hakem ve gözlemcilere karşı duyduğu güven ve destekleri için TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a ve Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Bugün başlayan 2022-2023 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri, MHGK Başkanı Aziz Yener’in moderatörlüğünde daha önce belirlenen konular ve video gösterimleri ile sürecek. Seminerler dizisi 13 Eylül Salı gününe kadar 3 oturum halinde devam edecek.

İlgili Haberler

Paravolleyde millilerin hedefi 2024 Paris

admin

Burak Mert: Herkes sabırlı olsun ve evde kalmaya devam etsin

admin

Üstündağ duyurdu: Melissa Vargas, Malatya’ya gidiyor!

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası