Voleybol Plus

Şansal Büyüka: Daha fazla saygıyı hak ediyorlar

milliyet Gazetesi’nin duayen yazarlarından Şansal Büyüka, Milletler Lig’inde gümüş madalya kazanma başarısı gösteren Filenin Sultanları ile ilgili bir yazı kaleme aldı:

“Kadın voleybol takımımızı saygıyla selamlıyor, yürekten alkışlıyorum. Öyle maçlar oynuyorlar ki, ülke olarak böyle bir takımınız olduğu için iftihar ediyorsunuz. Kimle oynarlarsa oynasınlar, dünyanın en iyisiyle oynasınlar, kazansınlar, kaybetsinler, mutlaka kafa kafaya oynuyorlar. Rakiplerinin Türk Milli Takımı’na gösterdiği saygı, Türk takımının gücü karşısındaki çekinceleri çok açık biçimde gözleniyor.

Göğüslerinde ay- yıldızı taşıyan, dünyaya korku salan bu gurur duyulacak takımı ne kadar çok ihmal ediyoruz. Neden haklarını teslim edemiyoruz, açıkçası kendi adıma çok ciddi bir özeleştiri yapmam gerektiğini anladım.

Futbolda bu kadar ezilirken, voleybolda bu kadar ezen, dünyanın en iyilerinden biri, belki de birincisi olan bu takım daha fazlasını hak etmiyor mu?”

İlgili Haberler

Kübra Akman: “Bu tür maçları kazanmayı bilmek önemli”

admin

Dostluk maçı Onico’nun

admin

Gözde Kırdar: Şampiyonlar Ligi kupası bizim için çok önemli

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası