Voleybol Plus

Oğuz Tongsir: Bu haftadan itibaren voleybol maçlarına ‘Yapabiliriz, yapabilirsin’ pankartıyla çıkılacak

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile birlikte organize edilecek olan “4 Şubat Dünya Kanser Günü” etkinliklerinin basın toplantısı Taksim’de bulunan bir otelde gerçekleştirildi. Basın toplantısına Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi (UICC) Prof. Dr. Tezer Kutluk, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Dernek Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir katıldı. Düzenlenen basın toplantısında dünya kanser günü etkinliklerinin sloganının “I can’, ‘We can” / “Yapabilirim’, ‘Yapabiliriz” olduğu  açıklandı. 

TEZER: AMACIMIZ KANSERİ FARKLI BOYUTLARA TAŞIYARAK ZAFER ELDE ETMEK

Amaçlarının her zaman kanseri farklı boyutlara taşıyarak zafer elde etmek olduğunu ifade eden Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi (UICC) Prof. Dr. Tezer Kutluk, “Her sene dünyada 14 milyon insan kansere yakalanıyor. 8 milyonu hayatını kaybediyor. Ama biz kanseri yenebiliriz. 3-4 milyon kanseri yenmek mümkün. Tedavide erken tanıda elde edilen başarılarla kansere karşı daha yoğun mücadele ediliyor. Bireyler, aileler, basın hep birlikte çalışırsa küresel anlamda başarı elde edilir. Bizim amacımız da kanseri farklı boyutlara taşıyarak zafer elde etmek. Son 3 yılın konusu da ‘I can’, ‘We can’ ‘Yapabilirim’, ‘Yapabiliriz’. Bu yıl da TSYD’ye gittik. Fiziksel aktivite doğrudan kanseri önlüyor çünkü. Onlar da teklifimizi kabul ettiler. Dünyanın farklı yerlerinde yapılan ışıklandırma çalışmaları var. Biz de İstanbul’da Galata Kulesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Ankara’da Altındağ Belediyesi, Mersin’de Taş Bina, Adana’da Tarihi Taş Köprü, Mersin’de de saat kulesini ışıklandıracağız. Amacımız insanlara kanseri yenebileceğinin mesajını net olarak vermektir” dedi.

Kanserle ilgili oluşuma destek vermek için bu hafta voleybol ve basketbol, haftaya da futbol müsabakalarda sahaya pankartla çıkalacağını ifade eden TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, “Biz bin 700 üyesi olan, Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan gazetecilerin toplandığı bir çatıyız. Görevimiz tabii gazetecilere hizmet ama bir başka görevimiz de topluma hizmet. Toplumun sağlığı her şeyden önce gelir. Fiziksel aktivitenin çok önemli olduğunu da biliyoruz. Bize de böyle bir teklif gelince bu yola birlikte çıkıp farkındalık oluşturmak istedik. Bu haftadan itibaren basketbol ve voleybol müsabakalarında, önümüzdeki hafta da futbolda futbolcular sahaya pankartla çıkacak. Biz de bununla sadece gurur duyacağız” diye konuştu.

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Dernek Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın da kanserle mücadelede önce toplumun bilinçlendirilmesi gerektiğini ve halkta bu farkındalığın sağlanmasının önemli olduğunu ifade etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

– Oğuz Tongsir’in açıklamaları

– Şuayip Yalçın’ın açıklamaları

– Tezer Kutluk’un açıklamaları

– Detaylar

DHA-Spor – Türkiye-İstanbul – OLGUCAN KALKAN
2018-02-02 13:12:27

İlgili Haberler

Emre Batur’dan formda kalma tavsiyeleri

admin

Giovanni Guidetti: Evde kal lider ol

admin

Beykent Üniversitesi finalde

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası