Voleybol Plus

Milletler Ligi’nin 2. ayağı Ankara’da başlıyor

FIVB Voleybol Uluslar Ligi’nde ikinci hafta müsabakaları yarın Ankara’da başlayacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu ve FIVB Teknik Delegesi Anka Ivanovic’in yanı sıra Türkiye, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti ve Arjantin takımlarının antrenör ve kaptanların katılımıyla organizasyonun basın toplantısı Green Park Otel’de yapıldı.

TVF Milli Takımlarda Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, 3 Latin Amerika ülkesini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Lige iyi bir başlangıç yaptık ve ilk ayağı başarıyla tamamladık. İkinci ayakta da istediğimiz sonuçları almak istiyoruz. Katılan tüm ülkelere başarılar diliyorum.” diye konuştu.

FIVB Teknik Delegesi Anka Ivanovic ise ikinci hafta maçlarının yarın başlayacağını hatırlatarak, “Çin’de yapılacak finalleri bekliyoruz. Tüm takımlara şans ve başarı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenör Govanni Guidetti ise FIVB ve TVF’ye teşekkür ederek, “3 büyük takımı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm takımlara hoş geldiniz diyorum. Eminim ki Ankara seyircisi de bizimle birlikte salonda olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar da böyle bir organizasyonun parçası oldukları için mutluluk duyduklarının altını çizerek, “İlk hafta bizim açımızdan çok başarılı geçti. Ankara seyircisi her zaman muhteşemdir. Eminim ki üç maçta da salonumuz dolu olacak. Her hafta takım ruhunu oturtmaya çalışıyoruz, ikinci ayak bizim için bu açıdan da çok önemli. Tüm takımlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Arjantin Milli Voleybol Takımı Başantrenörü Guillermo Orduna ve takım kaptanı Julieta Canstanza Lazcano, Brezilya Milli Takımı Başantrenörü Jose Roberto Lages Guimarez ve takım kaptanı Roberta Silva Ratzke, Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı Başantrenörü Marcas Kwiek ve takım kaptanı Niverka Dharlenis Marte Frica da bu organizasyonun içinde yer aldıkları ve Türkiye’de bulundukları için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

TVF Başkent Spor Salonu’nda yapılacak müsabakaların programı şöyle:

Yarın:
14.00 Arjantin-Dominik Cumhuriyeti
17.00 Türkiye-Brezilya

23 Mayıs Çarşamba:
14.00 Brezilya-Arjantin
17.00 Türkiye-Dominik Cumhuriyeti

24 Mayıs Perşembe:
14.00 Brezilya-Dominik Cumhuriyeti
17.00 Türkiye-Arjantin

İlgili Haberler

Filenin Sultanları Dünya Şampiyonası için Sofya’ya gidiyor

admin

Meliha İsmailoğlu: “Tokyo Olimpiyatları’nda ilk hedefimiz gruptan çıkmak”

admin

A Milli Kadın Voleybol Takımımız basınla buluştu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası